Анализа: Излегуваме од зона на “фискален комфор“ – внимателно со јавните финансии

Парите од новото задолжување се земени -клучно е како ќе се менаџираат, односно трошат во време кога сеуште постојат ризици поради здравствено-економската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата верува дека пратениците ќе имаат доблест на 23 март да ја изгласаат потребата од донесување на законите од петтиот антикризен пакет за тој што поскоро ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вечерва во емисијата „24 Анализа“ гостуваше Трајко Славески, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ кој што говореше за петтиот пакет на мерки при што посочи дека е загрижен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обичните граѓани оваа новина на министерството на финансии не ги интересира, нема да гледаат секоја минута промени на бројки во Буџетот и расходите. Факт е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во своето гостување во 24 анализа, вицепремиерот задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи посочи дека граѓаните од сега ќе имаат увид во секоја бројка која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По првпат ние како Влада имаме среднорочна стратегија за развој и среднорочно планирање на буџетот и со двата параметри некаде веќе четвртата година ние би ...
| | веќе видена | слични

Денес Трајко Славески, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ гостуваше во емисијата „24 анализа“ каде што посочи дека државата поради што не успеа да набави вакцини за ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во емисијата „24 анализа“, проф. Трајко Славевски рече дека туризмот и угосителството се најпогодени од пандемијата затоа што таму се шири ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стефан Мишовски е студент на Медицинскиот факултет во Штип. Тој е еден од 80-те волонтери од универзитетот „Гоце Делчев“ кои освен на пунктот во Штип помагаат ...
сите 496 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 632 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија во денешниот воздушен напад уништи 13-катна зграда, во која се сместени канцелариите на катарската телевизија Ал Џезира и американската ...
сите 302 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анализа: Излегуваме од зона на “фискален комфор“ – внимателно со јавните финансии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: