Тик-Ток изразува загриженост за слободата на говорот за нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД


„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи Лин Јиан денеска изјави САД да не спроведува „негативни делови од законот што се „однесуваат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку САД упорно опстојат на својата одлука, Кина ќе преземе решителни чекори за да ги заштити своите безбедносни и развојни интереси, посочи Лин, без да ...
| | веќе видена | слични

Американскиот Стејт департмент ја разгледа потенцијалната американска забрана за апликацијата „TikTok“ додека компанијата се подготвува за правна борба против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан за примедбите и соопштенијата на грчката партија СИРИЗА во однос на прашањето за Македонија и Преспанскиот договор, портпаролот на грчката Влада, ...
сите 429 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 206 | | | веќе видена

Организациската директорка на Клиниката за Токсикологија, Бесија Иљази донела наредба со која им забранува на докторите, сестрите и болничарите на клиниката да ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тик-Ток изразува загриженост за слободата на говорот за нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: