Славески: Комисијата за заштита од заразни болести и власта не ги заштитија граѓаните од КОВИД-19


Денес Трајко Славески, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ гостуваше во емисијата „24 анализа“ каде што посочи дека државата поради што не успеа да набави вакцини за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

Статистиките покажуваат дека полициски час не го дал посакуваниот ефект, а според податоците од Институтот за јавно здравје корона вирусот коси во Република ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Сегашната бројка на вакцинирани е срамна, во меѓувреме имаме трет бран, хаос тотален ни се случува. Комисијата за заразни болести ги копира мерките од Србија, ...
| | веќе видена | слични

Прес конференција на Андоновска Марија: Поразителни бројки, 30% од тестираните се заразени, 30 мртви на ден, полициски час на Филипче без ефект, потребни се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на редовната седница на Главниот координативен кризен штаб на која беа разгледани најновите состојби во државата ...
| | веќе видена | слични

Додека не се создадат услови за масовна имунизација на населението, граѓаните треба да продолжат со совесно и одговорно однесување и да ги почитуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Швајцарија планира да им дозволи на децата од 12 до 15 години да примат вакцина против ковид-19. Швајцарија на 4 јуни ја одобри вакцината на „Фајзер“ за ...
сите 429 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 311 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Пакистан биле откриени вчера во реонот на с.Лојане, кај место викано „Воденица“, при што А.С.(20) од Пакистан бил лишен од слобода, ...
сите 499 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Славески: Комисијата за заштита од заразни болести и власта не ги заштитија граѓаните од КОВИД-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: