Славески до Битиќи: Вашите долгови ќе ги враќаме со повисока камата од 5 до 6%

Обичните граѓани оваа новина на министерството на финансии не ги интересира, нема да гледаат секоја минута промени на бројки во Буџетот и расходите. Факт е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Честито Битиќи! По втор пат со тврдење дека помошта е 350 милиони евра го демантираш Премиерот и многу други официјални и партиски лица за тврдењето дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гордана Димитриеска Кочоска од ВМРО-ДПМНЕ со реакција за вредноста н антикризните мерки. Таа на својот фејсбук статус се обраќа до вицепремиерот за економски ...
| | веќе видена | слични

И самиот призна дека станува збор за тоа што ние во континуитет го говоревме уште на самиот почеток. Дека дупката во буџетот ќе биде голема зошто реализацијата ...
| | веќе видена | слични

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук го коментираше гостувањето на вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи во емисијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата верува дека пратениците ќе имаат доблест на 23 март да ја изгласаат потребата од донесување на законите од петтиот антикризен пакет за тој што поскоро ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во емисијата „24 Анализа“ гостуваше Трајко Славески, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ кој што говореше за петтиот пакет на мерки при што посочи дека е загрижен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не може да каже точно каков ќе биде исходот од претстојниот самит на ЕУ и дали Република Северна ...
сите 365 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 658 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно организираше двочасовен протест под мотото „Доста е, излези за Македонија“. Во Скопје беа блокирани дел од ...
сите 49 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 405 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Славески до Битиќи: Вашите долгови ќе ги враќаме со повисока камата од 5 до 6%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: