Преку петтиот пакет мерки се гледа колку власта не е стабилна, вели Славески


Вечерва во емисијата „24 Анализа“ гостуваше Трајко Славески, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ кој што говореше за петтиот пакет на мерки при што посочи дека е загрижен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целата опозиција овде во Собранието прави се за да се блокираат сите процеси важни за граѓаните и иднината на државата. ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса и Левица се на ...
| | веќе видена | слични

Заробена или блокирана држава.Сеедно е. И двете се нефункционални држави во кои расте гневот на граѓаните и се назадува во сите сфери, пишува во својот Фејсбук ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со волја на мнозинството седница на Собранието за законите поврзани со економската помош може да се закажи уште денес, е друго е демагогија и дневна политика, ...
| | веќе видена | слични

Додека граѓаните гледаат збунето и не им е јасно во што е проблемот, денеска во Собранието беше откажана пленарната седница на која требаше да бидат изгласани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Единствени кои ја кочат работата во Собранието се СДСМ и ДУИ. Без никаков срам ја обвинуваат ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Скендер Реџепи од опозициската коалиција на Алијанса за Албанците и Алтернатива изјави дека граѓаните ќе можат уште некој месец да издржат без пари ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако зборуваме за квалитетот на законите во Македонија, ние имаме квалитетни законски решенија, дел од нив имаат слабости можат да бидат подобри, секаде може да ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Собранието Тито Петковски вели дека во со блокирањето на работата на законодавниот дом, пратениците не ја оправдуваат довербата која ...
| | веќе видена | слични

Во Изборниот законик е предвидено од првите избори без разлика какви, без разлика вонредни, редовни, локални, претседателски, парламентарни, по парламентарните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 534 | | | веќе видена

Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на следните два дена (среда и четврток), целата територија на државата ќе биде зафатена со ...
сите 421 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: · Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 362 | | | веќе видена

Во моментов државата е во пламен и не можам да размислувам за споредни работи, но нека залади, нека се изгаснат сите пожари, па ќе се направи анализа и ако се ...
сите 141 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на државата Стево Пендаровски честитајќи им на припадниците на Армијата, на противпожарните единици од Кочани и сите институции кои синоќа во ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преку петтиот пакет мерки се гледа колку власта не е стабилна, вели Славески

Од:
До кого (е-маил):
Порака: