Битиќи: Сега не е време за политички мегдан, верувам дека на 23 март ќе помнат законите за мерките


Владата верува дека пратениците ќе имаат доблест на 23 март да ја изгласаат потребата од донесување на законите од петтиот антикризен пакет за тој што поскоро ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициските партии во Собранието прават се за да се блокираат процесите важни за граѓаните и за иднината на државата, обвини денеска пратеникот и портпарол на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Целата опозиција овде во Собранието прави се за да се блокираат сите процеси важни за граѓаните и иднината на државата. ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса и Левица се на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Собранието нема да се гласа за законите поврзани со петтиот пакет антикризни мерки за Ковид-19 се додека владејачките партии не соберат мнозинство, односно ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса и Левица се на спротивната страна од интересите на граѓаните кои им ја дале довербата.За опозицијата во Собранието не е важно здравјето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со волја на мнозинството седница на Собранието за законите поврзани со економската помош може да се закажи уште денес, е друго е демагогија и дневна политика, ...
| | веќе видена | слични

Додека граѓаните гледаат збунето и не им е јасно во што е проблемот, денеска во Собранието беше откажана пленарната седница на која требаше да бидат изгласани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Единствени кои ја кочат работата во Собранието се СДСМ и ДУИ. Без никаков срам ја обвинуваат ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Скендер Реџепи од опозициската коалиција на Алијанса за Албанците и Алтернатива изјави дека граѓаните ќе можат уште некој месец да издржат без пари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Сега не е време за политички мегдан, верувам дека на 23 март ќе помнат законите за мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: