Битиќи: Ние враќаме она што некој во Будимпешта денес го ужива

6 копии

Честито Битиќи! По втор пат со тврдење дека помошта е 350 милиони евра го демантираш Премиерот и многу други официјални и партиски лица за тврдењето дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гордана Димитриеска Кочоска од ВМРО-ДПМНЕ со реакција за вредноста н антикризните мерки. Таа на својот фејсбук статус се обраќа до вицепремиерот за економски ...
| | веќе видена | слични

И самиот призна дека станува збор за тоа што ние во континуитет го говоревме уште на самиот почеток. Дека дупката во буџетот ќе биде голема зошто реализацијата ...
| | веќе видена | слични

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук го коментираше гостувањето на вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи во емисијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата верува дека пратениците ќе имаат доблест на 23 март да ја изгласаат потребата од донесување на законите од петтиот антикризен пакет за тој што поскоро ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во емисијата „24 Анализа“ гостуваше Трајко Славески, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ кој што говореше за петтиот пакет на мерки при што посочи дека е загрижен ...
| | веќе видена | слични

Обичните граѓани оваа новина на министерството на финансии не ги интересира, нема да гледаат секоја минута промени на бројки во Буџетот и расходите. Факт е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 420 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Тетово, до Основното јавно обвинителство Тетово, поднело кривична пријава против А.Х.(65) од тетовска Мала Речица и нејзиниот брат ...
сите 386 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Ние враќаме она што некој во Будимпешта денес го ужива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: