Полициски час не е трајно решение, мора да се почитуваат мерките за заштита, вели Филипче


Министерот за здравство Венко Филипче смета дека полицискиот час не е трајно решение, доколку граѓаните не сфатат колку е важно почитувањето на мерките за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Согласно циклусот што сега се случува, на динамиката на пренос на вирусот, појава на болеста, евентуално влошување или хоспитализација на пациенти, очекуваме ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши во емисијата Топ Тема на Телма телевизија, изјави дека Владата утре ќе расправа и најверојатно ќе донесе одлука за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата ќе расправа и најверојатно ќе донесе одлука за ограничување на работењето на угостителските објекти до 21 часот, а за други рестриктивни мерки не се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од почетокот на следната недела компаниите ќе можат да аплицираат за сите мерки од четвриот сет антикризни економски мерки што го донесе Владата за справување ...
| | веќе видена | слични

Над 400 компании што инвестирале или ќе инвестираат во зголемување на конкурентоста за време на ковид и пост-ковид периодот ќе добијат финансиска поддршка од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прогласена кризна состојба на цела територија и истиот ден отпочнува кампања за локални избори во Штип и Пласница. Аман бре луѓе, аман веќе, дај симнете се на ...
сите 28 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 196 | | | веќе видена

Нов вонреден инспекциски надзор ќе се врши во штипската болница за случајот на 41 – годишната жена која пред да почине во болницата преку повици и пораки од ...
сите 195 | | | веќе видена

До каже може да оди политичката прагма и желбата за освојување на дел од владиниот колач. Веројатно многумина од нас ја паметат раскрварената глава на Зијадин ...
сите 116 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полициски час не е трајно решение, мора да се почитуваат мерките за заштита, вели Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: