(Видео) Илјадници дози од вакцина против Ковид-19 веќе се произведуваат во Белгија


Експерименталната вакцина за коронавирус, изработена заеднички од американскиот фармацевтски гигант „Пфајзер“ и германската компанија „Био-ен-Тек“, се ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Фармацевтската компанија „Астра Зенека“ ќе продолжи со клиничките испитувања на својата експериментална вакцина против Ковид-19 во САД, откако доби одобрение ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вакцината против ковид-19 на компанијата „АстраЗенека“ и Универзитетот во Оксфорд правилно ги следи програмираните генетски упатства за успешно создавање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Клиничките испитувања за експерименталната вакцина против Ковид-19, развиена од компанијата „АстраЗенека“ со британскиот универзитет во Оксфорд, продолжија во ...
| | веќе видена | слични

Руски научници први развија вакцина против ковид, а во моментов работат на уште помоќна што ќе обезбеди заштита и од корона и од грип. Рускиот државен научен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откако научниците во Кина го предадоа редоследот на геномот на коронавирус на 21 јануари, нивните колеги ширум светот започнаа да работат на вакцината. Првиот ...
| | веќе видена | слични

„АстраЗенека“, компанија која соработува со истражувачите од Оксфорд, се смета за предводник во трката за развој на вакцина против коронавирусот. Нивниот ...
| | веќе видена | слични

Пет руски компании активно ќе работат на подготовките за производство на вакцината против коронавирусот "Sputnik V", изјави шефот на рускиот Фонд за директни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од клиничката болница „Аџибадем Систина“ ги демантираат тврдењата на Габриел Бајрам, син на починатиот политичар Амди Бајрам, дека при тестирање во нивната ...
сите 287 | | | веќе видена

Состојбата со ширењето на коронавирусот во земјава е особено сериозна, а граѓените мора доследно да ги почитуваат мерките за заштита – носење маски, држење ...
сите 403 | | | веќе видена

Денеска почна закажувањето за правење брзи тестови кои детектираат корона вирус, а интересот е толку голем што термините се пополнети до 10.ноември. Директорот ...
сите 161 | | | веќе видена

Ниту еден пратеник или службеник од Собранието нема да оди во изолација поради контакт со пратеничката Славјанка Петровска, која пред два дена објави на својот ...
сите 179 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 150 | | | веќе видена

- Мојот божји татко отпатува на некое подобро место. Неговите досетки и итроштини засекогаш ќе останат да живеат... Ти благодарам што од студент до последните ...
сите 47 | | | веќе видена

Во време на Ковид пандемија, во насока да ги заштитиме тие што се грижат за нашето здравје и спасуваат животи, предлагам Владата и Министерството за здравство, ...
сите 139 | | | веќе видена

Во Брисел не е постигнат никаков компромис помеѓу амбасадорите за бугарските барања, а преговарачката рамка се уште стои на масата за дискусии во ЕУ. Ова го ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Илјадници дози од вакцина против Ковид-19 веќе се произведуваат во Белгија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: