„ЗНАМ ИСПИШУВА НОВА ПОЛИТИЧКА ИСТОРИЈА“: Максим Димитриевски вели, ЗНАМ е третата политичка опција во државава


Максим Димитриевски на прес конференција им се заблагодари на гласачите. „ Чест ми е што имам можност да кажам дека денес ЗНАМ, заедно со сите свои подржувачи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Максим Димитриевски во 2024-та година е поголема грешка за СДСМ отколку Тито Петковски (НСДП) во 2006-та, смета екс-градоначалникот од редовите на СДСМ и ...
| | веќе видена | слични

Во својот зенит, предизборната кампања донесе чудни предизборни кореографии на митинзите и средбите со граѓаните. Она што до последните избори беше стандард на ...
| | веќе видена | слични

СДСМ нема намера да се реформира и да го спречи понатамошното уривање на партијата и губење гласачи, членство и симпатизери. Имаше понуда за тоа, имаше и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за претседател на СДСМ на последните партиски избори Јован Деспотовски вчера во емисијата Дејли Клик на ТВ21 најави ново партиско раководство по ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ароганција е кога човек-партија одработува против своите довчерашни сопартијци и во тоа нема ништо социјалдемократски ниту вредносно туку единствено и само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хеликоптерот во кој се наоѓаше иранскиот претседател Ебрахим Раиси се запали набргу откако се урнал на планина и нема индиции дека бил нападнат. Ова го објави ...
сите 428 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка Весна Јаневска се подготвува за министерската фотеља во образование, додека актерот Зоран Љутков би можел да го преземе ресорот култура, ...
сите 265 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, по денешната наредба на Меѓународниот суд на правдата (МСП) до Израел веднаш да ја прекине офанзивата на Рафа, ...
сите 418 | | | веќе видена

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
сите 266 | | | веќе видена

Египетското претседателство соопшти дека испраќањето хуманитарна помош преку вториот премин ќе биде привремено додека „не се воспостават правни механизми за ...
сите 142 | | | веќе видена

Од утрово во грчкиот Парламент во тек е расправа на ниво на лидери на партии за инфлацијата и поскапувањата на цените, а Фамелос во неговиот говор се осврна и ...
сите 326 | | | веќе видена

Министерството за култура не знае кој ги врши испитувањата дали е безбедна опожарената челична конструкција на Универзална сала. Во одговорот за ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ЗНАМ ИСПИШУВА НОВА ПОЛИТИЧКА ИСТОРИЈА“: Максим Димитриевски вели, ЗНАМ е третата политичка опција во државава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: