САД тајно испратиле проектили со голем дострел ATACMS во Украина

4 копии

Русија во нападите врз Украина во април употреби повеќе од 300 проектили, околу 300 беспилотни летала „Шахед“ и над 3.200 касетни бомби, изјави украинскиот ...
| | веќе видена | слични

Украинските работници се борат да ја поправат штетата од интензивираните руски воздушни напади, чија цел е да се распарчи енергетската мрежа на Украина, да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Овој терор може да се запре само со сила - силата на нашиот народ, силата на светското единство, силата на притисок врз Русија, силата на системите за ...
| | веќе видена | слични

Командантот на украинските сили објави дека неговите трупи морале да се повлечат кон запад, во длабочината на украинската територија, спроведувајќи тактички ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Повеќе од половина од енергетскиот систем на Украина е оштетен во нападите на руските сили, изјави министерот за надворешни работи на Украина Дмитро Кулеба. Во ...
| | веќе видена | слични

Се интензивира битката за Часов Јар-стратешкото упориште на Украинците. Москва распореди 25 илјади војници во близина на градот. Рускиот министер за одбрана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од друга страна, вооружените сили на Украина уништија два руски противвоздушни ракетни системи „бук“ во секторот Суми, се вели во објава на Фејсбук, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во вторникот изјави дека е потребно „значително забрзување“ на испораките на оружје од неговите западни партнери за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со посета на базиликата „Свети Климент“, каде се наоѓа гробот на Свети Кирил и на базиликата „Санта Марија Марџоре“ денеска во Рим продолжува посетата на ...
сите 121 | | | веќе видена

Претседателот на словачкиот парламент, Љубош Блага, изјави дека убиецот на премиерот на земјата, Роберт Фицо, 71-годишниот Јурај Цинтула, е проукраински и ги ...
сите 284 | | | веќе видена

Повредената жена од сообраќајната несреќа што се случи денеска во 16:00 часот на крстосницата кај Башино Село близу Велес на автопатот Скопје-Гевгелија е ...
сите 224 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 119 | | | веќе видена

Републичкото обвинителство веднаш по објавата на извештајот на Државниот завод за ревизија (ДЗР) „Развој на гасификацијата во Република Северна Македонија“, го ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД тајно испратиле проектили со голем дострел ATACMS во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: