Меѓународниот

  во

  Комисијата за помирување, формирана во Собранието, ја изнесе можноста некои од обвинетите за насилствата од 27 април, да избегнат казна. Но, колку е ова ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Двете заедно со Унгарката Черновицки застанаа на победничкото постоље додека се интонираше косовската химна. Оваа вест од спортот не би била многу значајна , ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Сите што предложија и гласаа за пристапување кон измена на Уставот со цел прoмена на името на државата и идентитетот на нацијата се соочуваат со долгогодишни ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во Париз, на покана на претседателот Емануел Макрон ,  пристигнаа претседателите Владимир Путин , Доналд Трамп , Реџеп Таип Ердоган , Ангела Меркел , Џастин ...
  сите 244 | | | веќе видена

  Хуманитарен концерт на класична музика за 15-годишната охриѓанка Сара Настеска, на кој ќе гостуваат реномираните руски уметници, пијанистот Александар Синчук и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Денес, градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски свечено го отвори Меѓународниот турнир во џиу-џица „Скопје опен“.Во своето обраќање ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Групата „Пчелички“, најмалите танчери од клубот „Брејк-а-лег“ освоија златна медала на Интернационалниот танцов натпревар Dance off, што викендов се одржува во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Темелковски свечено го отвори Меѓународниот турнир во џиу-џица „Скопје опен” Денес, градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски свечено го отвори ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Продолжуваат ниските проекции за растот на македонската економија од страна на меѓународни и домашни институции. По Светска банка, Европската банка за обнова и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Детективот Гонкало Амарал, кој ја водел потрагата по исчезнатото британско девојче, Медлин МекКен, напишал книга за тој контроверзен случај, која посебно ги ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Светскиот Македонски Конгрес и Македонското меѓународно движење за човекови права до Основно јавно обвинителство – Скопје, поднесоа кривична пријава на 113 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Вчера пристигна уште една потврда од Европската ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Најмалку шест лица се повредени утрово кога авион на „Флај Џамајка“, кој летал за Торонто, принудно слета во Гвајана. Авионот, со 120 патници и осум членови на ...
  сите 33 | | | веќе видена