Меѓународниот

  во

  Капитални инвестиции нема, а Владата продолжува редовно да се задолжува на домашниот пазар. Министерството за финансии за 20 ноември закажа аукција на хартии ...
  сите 272 | | | веќе видена

  И по три недели жалбата за двегодишната затворска казна на поранешниот премиер Никола Груевски, никако од Кривичен преку Апелација да стигне до Врховниот суд. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за грчкото радио „Њуз247“ рече дека во грчкиот парламент оостои мнозинство и за ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Видео кое стана вирално на социјалните мрежи покажува патничка од ирско потекло која го навредува екипажот на летот на “Ер Индија” за Лондон, наводно затоа што ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Видео кое стана вирално на социјалните мрежи покажува патничка од ирско потекло која го навредува екипажот на летот на “Ер Индија” за Лондон, наводно затоа што ...
  сите 8 | | | веќе видена