Меѓународниот

  во

  Делегација предводена од гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска и министерот за финансии, Драган Тевдовски учествува на Пролетните средби на ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Делегација предводена од гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска и министерот за финансии, Драган Тевдовски учествува на Пролетните средби на ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател и премиер Сали Бериша, коментирајќи го грабежот на 10 милиони евра на меѓународниот аеродром во Тирана, обвини дека станува ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Народниот театар од Ниш гостува вечерва (20 часот) во Драмски театар во Скопје со претставата „Брод на љубовта“ на македонскиот режисер Ангелчо Илиевски. ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Косовската Влада на денешната седница го прифати предлогот на вицепремиерот Енвер Хоџај за изготвување закон со кој ќе се казнува негирањето на воените ...
  сите 99 | | | веќе видена

  По недела дена од реализацијата на проектот „Грац го среќава Скопје“ на австрискиот ансамбл ЦАЈТФЛУС, откажаниот концерт на Македонска филхармонија, 42-то ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Според една нова анкета, комичарот Владимир Зеленски има поголеми шанси да победи на престојните претседателски избори во Украина. Анкетата спроведена од ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Продолжувањето на рокот во кој Велика Британија треба да излезе од Европската унија, ќе го забави уште повеќе растот на британската економија, смета директор ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Косовската Влада на денешната седница го прифати предлогот на вицепремиерот Енвер Хоџај за изготвување закон со кој ќе се казнува негирањето на воените ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Има ли во оваа држава волја да се сменат работите на подобро во однос на дискриминиција на Ромите, образованието, пристап до здравствени услуги, рамнопрaвно ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Според една нова анкета, комичарот Владимир Зеленски има поголеми шанси да победи на престојните претседателски избори во Украина.Анкетата спроведена од ...
  сите 21 | | | веќе видена