Меѓународниот

  во

  Во рамките на соработката со Фондот за население на Обединетите нации (УНФПА) за унапредување на податоците за населението, вклучувајќи го и Пописот на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  „Постапките за развод во Словенија се долги, скапи и пред сѐ, дискриминаторски. Децата често остануваат без соодветен и квалитетен контакт со еден од нивните ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Иран продолжи да ги почитува главните ограничувања од Мултилатералниот договор од 2015 година, се наведува во три месечниот извештај на Меѓународната агенција ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Израелски воени авиони нападнаа позиции на терористи во Газа, информира израелското Министерство за одбрана. Претходно израелски медиуми јавија дека Палестинци ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Во петокот (9. ноември), ректорот на Универзитетот на Југоисточна Европа, акад. проф.д-р Абдулменаф Беџети, оствари средба со ректорот на Меѓународниот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Утринава во 3 часот на Меѓународниот аеродром во Скопје, при исвршена пасошка контрола, било утврдено дека бугарската патна исправа на 25-годишниот М.К.Х. е ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Охрид во својство на град-партнер учествуваше на седмиот по ред Меѓународен саем на вино „ЖУПА 2018" што се одржа во српскиот град Александровац. На саемот во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Утринава во 3 часот на Меѓународниот аеродром во Скопје, при исвршена пасошка контрола, било утврдено дека бугарската патна исправа на 25-годишниот М.К.Х. е ...
  сите 36 | | | веќе видена