Меѓународниот

  во

  Американската армија потврди во четвртокот дека Иран го соборил нејзиното беспилотно летало за надзор, но тврди дека тоа се случило додека летало во ...
  сите 300 | | | веќе видена

  Меѓународниот институт за медиуми, глобална мрежа на уредници, медиумски директори и новинари, денес ја повика меѓународната заедница да побара од Саудиска ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Наместо смирување, тензиите меѓу Иран и САД, непрекинато растат, а претседателот Доналд Трамп се чини дека нема намера да попушти. Претседателот на САД, Доналд ...
  сите 300 | | | веќе видена

  Во Македонија и натаму се спроведуваат колективни депортации на лица бегалци, без притоа да бидат почитувани официјални процедури. Тоа што особено загрижува е ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во земјава има 28 бегалци од кои 10 се деца, кажаа денес од бегалскиот камп „Винојуг“ во Гевгелија, на одбележувањето на Меѓународниот ден на бегалците. За ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во Северна Македонија и натаму се спроведуваат колективни депортации на лица бегалци, без притоа да бидат почитувани официјални процедури. Тоа што особено ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Со ирански проектил е соборен воено беспилотно летало на американскикте соли во меѓународниот воздушен простор над Ормускиот теснец, изјави во четвртокот за ...
  сите 300 | | | веќе видена

  Стефан Неделковски на саксофон е добитник на Гран-при наградата на 18. Интернационалeн музички натпревар за млади музичари „Охридски бисери” што се одржа во ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Добитници на наградите за професионално известување за состојбата на бегалците при мешаните миграциски движења за 2018 година во Македонија се Јасмина ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Цената на нафтата се зголеми за околу три отсто поради ескалација на тензиите на Блискиот Исток откако еден американски официјален претставник изјави дека ...
  сите 300 | | | веќе видена

  Потпретседателот на Собранието и член на делегацијата на Собранието во ПС на НАТО, Весел Мемеди денеска во Париз учествува на 14-от Парламентарен безбедносен ...
  | | веќе видена

  Градоначалникот на Општина Бутел, Велимир Смилевски деновиве е во официјална посета на Мостар, Р.Босна и Херцеговина,каде што утрово оствари работна средба со ...
  сите 10 | | | веќе видена