Елизабета

  во

  Дали во понеделник пратениците доброволно ќе прават тестирања за наркотици зависи од претседателот на Собранието , Талат Џафери кој треба да ја разгледа и да ...
  сите 409 | | | веќе видена

  Меган сака да прави работи по свое, вели извор близок до кралското семејство за американскиот магазин „US Weekly“, со што наговести дека војвотката од Сасекс ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Носителот на 3 Гренд слем титули и поранешен светски број 1, Енди Мареј официјално доби престижната титула офицер на Редот на Британската Империја. Наградата ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ниту едно од двете обвиненија „Талир“ и „Талир 2“ кои ги поднесе специјалното јавно обвинителство на 22 ноември 2018 година до кривичниот суд во Скопје не може ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Населението во светот старее, а животниот век се зголемува, оттаму од исклучително значење е да се подобри грижата за менталното здравје, пред се во справување ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ниту едно од двете обвиненија „Талир“ и „Талир 2“ кои ги поднесе специјалното јавно обвинителство на 22 ноември 2018 година до кривичниот суд во Скопје не може ...
  сите 39 | | | веќе видена