Елизабета

  во

  Во просториите на Детската градинка „Бубамара“ во Скопје, неодамна беа промовирани два нови прирачника за воспитувачите од детските градинки, од едицијата ...
  | | веќе видена

  Кралот Вилем Александар и кралицата Максима од Холандија беа почесни гости на кралицата Елизабета на годинешните, традиционални трки со коњи Ројал Аскот. На ...
  сите 30 | | | веќе видена

  На најважниот кралски настан во Велика Британија, Ројал Аскот, Кејт Мидлтон привлекува најмногу внимание со своите модни комбинации, особено со изборот на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Принцот Хари не ја замолкнал Меган Маркл на балконот на Бакингемската палата, туку само превртувајќи со очите, ѝ дал знак дека треба да се сврти и стои мирно ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Кралицата Елизабета II го назначи шпанскиот крал Фелипе VI за посебен витез од специјалните најстари британски витези - редот кој во 1348 го основал ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Синоќа во галеријата на Домот накултурата „Иван Мазов Климе“ во Кавадарци беше организиран мултимдијален културен настан во чест на прерано починатиот ликовен ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Седум членки на ЕУ биле против датум за преговори на Македонија и Албанија, напиша пратеникот Антонио Милошоски на својот на Твитер профил.„На денешниот ЕУ ...
  сите 86 | | | веќе видена

   Вилата Guardamangia, односно раскошниот имот налик палата, во кој порано живееле кралицата Елизабета и принцот Филип, сега се продава за 6,7 милиони долари. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Не земај ништо од Локрум. Ниту пердув од паун, ниту лист набран во ботаничката градина, бидејќи она што го зедовте од островот, сè уште нему му припаѓа. И носи ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Британскиот принц Хари за прв пат направи забелешка на јавно место на својата се уште „свежа“ во однос на кралските манири сопруга – актерката Меган Маркл. За ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Полуматурантите уште денеска може да ги поднесат документите за упис во саканото средно училиште во првиот уписен рок. Вториот е на 24 и 25 јуни, а третото ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Британскиот принц Хари за прв пат направи забелешка на јавно место на својата се уште „свежа“ во однос на кралските манири сопруга – актерката Меган Маркл. За ...
  сите 41 | | | веќе видена

   Меѓу британските кралеви, не само што Кралицата Елизабета владеела најдолго, туку најверојатно добивала и најмногу подароци. Таа самата за секој од ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Британскиот принц Хари за прв пат направи забелешка на јавно место на својата се уште „свежа“ во однос на кралските манири сопруга – актерката Меган Маркл. За ...
  сите 41 | | | веќе видена