Елизабета

  во

  Излегувањето на референдум е обврска, а не излегувањето на референдум и седењето дома се кукавичлук и неодговороност пред државата. Со заокружување на „за" ќе ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Излегувањето на референдум е обврска, а не излегувањето на референдум и седењето дома се кукавичлук и неодговороност пред државата. Со заокружување на „за“ ќе ...
  сите 132 | | | веќе видена

   Има толку многу чудни кралски правила и протоколи, што ни се чини дека секојдневно откриваме по нешто ново и бизарно за кралското британско семејство. Една ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Британската кралица Елизабета Втора е владетел на Велика Британија, Канада, Австралија, Нов Зеланд и уште 12 кралски земји од Комонвелтот, што е титула која ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Војвотката од Сасекс, Меган Маркл се враќа на малите екрани, но овој пат нема да глуми, туку ќе се појави во новиот документарен филм за кралицата Елизавета ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Насмејаната црнка храбро ја понесе креацијата за која се шпекулира дека не ја одобрила кралицата Елизабета II … Заедно со својот сопруг, принцот Хари, Меган ...
  сите 38 | | | веќе видена

   Да бидеш кралица на Обединетото Кралство, значи да бидеш подготвена за дожд во секој можен момент и на секое можно појавување. А, кралицата Елизабета е ...
  сите 7 | | | веќе видена

  1568.- Роден е Томазо Кампанела, италијански филозоф, доминиканец. Во делото “Сончева држава”, напишано по примерот на Платон и на Томас Мор го изложи своето ...
  сите 3 | | | веќе видена

  З а потребата од внес на есенцијални витамини и минерали како фолна киселина , калциум, железото, витамините од Б групата како и витамините А и Д разговаравме ...
  сите 16 | | | веќе видена

   Принцезата Дијана имала многу бенефити од бракот со принцот Чарлс, живеела кралски живот и имала многу време и пари за да се посвети на она што го сака. ...
  сите 34 | | | веќе видена

  На интернетот се појави фотографија од кралицата Елизабета Втора од Втората светска војна, која е дело на фотографот Ричард Џејмс Молов.Неверојатната ...
  сите 9 | | | веќе видена