Елизабета

  во

  Во следните шеесетина дена во Собранието ќе трае процесот за измена на Уставот со четирите амандмани кои денеска Владата ги достави до Собранието . Како што ...
  сите 286 | | | веќе видена

  Координаторката на Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Елизабета Канческа-Милевска денеска кажа дека осумтемина пратеници нема да гласаат ...
  сите 335 | | | веќе видена

  Предлозите на Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и на Коалицијата „За подобра Македонија“ Владата ќе ги вгради во нацрт-текстот на амандманите што ...
  сите 313 | | | веќе видена

  Нашите амандмани ќе бидат вградени во предлогот што Владата ќе го достави до Собранието, рече денеска пратеничката Елизабета Канческа-Милевска во изјава во ...
  сите 302 | | | веќе видена

  Координаторката на независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ Елизабета Канческа-Милевска кажа дека владата ги прифатила нивните предлози кои ќе бидат вметнати ...
  сите 336 | | | веќе видена

  Осумтемина пратеници од Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата нема да гласаат „за“ одземање на мандатот на експремиерот Никола Груевски, ...
  сите 252 | | | веќе видена

  Осумтемина пратеници од Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата нема да гласаат „за“ одземање на мандатот на експремиерот Никола Груевски, ...
  сите 361 | | | веќе видена

  Нашите амандмани ќе бидат вградени во предлогот кој Владата ќе го достави до Собранието, рече денеска пратеничката Елизабета Канческа-Милевска во изјава во ...
  сите 341 | | | веќе видена

  Осумтемина пратеници од Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата нема да гласаат „за“ одземање на мандатот на експремиерот Никола Груевски, ...
  сите 360 | | | веќе видена

  Нас ни треба сорабтка, позитивна енергија и позитивна мисла, ни треба обединување, само на тој начин можеме да направиме многу за Македонија, изјави ...
  сите 492 | | | веќе видена

  Рано утрово продолжи изградбата на деветкатницата кај „Мајчин дом“ без протести или обиди да се сопрат багерите. Инвеститорот Фатмир Етеми вчера најави дека ќе ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Нашите амандмани ќе бидат вградени во предлогот кој Владата ќе го достави до Собранието, рече денеска пратеничката Елизабета Канческа-Милевска во изјава во ...
  сите 317 | | | веќе видена

  Пратеничката од Социјалистичката партија на Македонија, Владанка Авировиќ на прес-конференција изјави дека не е исклучена од партијата, бидеќи таму се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Координаторката на Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Елизабета Канческа-Милевска денеска кажа дека осумтемина пратеници нема да гласаат ...
  сите 332 | | | веќе видена

  Предлозите на Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и на Коалицијата „За подобра Македонија“ Владата ќе ги вгради во нацрт-текстот на амандманите што ...
  сите 333 | | | веќе видена