Елизабета

  во

  Во Собранието почна средбата на премиерот Зоран Заев со Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ на која се разговара ...
  сите 390 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев попладнево во Собранието ќе има нова средба со Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ на која ќе ...
  сите 390 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев попладнево во Собранието ќе има нова средба со Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ на која ќе ...
  сите 380 | | | веќе видена

  Одложено е рочиштето за случајот „Тендери“ на СЈО, кое денеска требаше да се одржи во кривичниот суд во Скопје. Одложувањето е поради службено отсуство на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев попладнево во Собранието ќе има нова средба со Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ на која ќе ...
  сите 405 | | | веќе видена

  Британската кралица, 92-годишната Елизабета Втора, би можела во иднина да се откаже од дел од власта во корист на својот син, принц Чарлс, прв во наследната ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Одложено е рочиштето за случајот „Тендери“ на СЈО, кое денеска требаше да се одржи во кривичниот суд во Скопје. Одложувањето е поради службено отсуство на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Ексминистерката за култура и актуелна пратеничка во Собранието, Елизабета Канческа Милевска, изјави дека денеска во законодавниот дом ќе имаат координација за ...
  сите 198 | | | веќе видена

  Одложено е рочиштето за случајот „Тендери“ на СЈО, кое денеска требаше да се одржи во кривичниот суд во Скопје. Одложувањето е поради службено отсуство на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Ексминистерката за култура и актуелна пратеничка во Собранието, Елизабета Канческа Милевска, изјави дека денеска во законодавниот дом ќе имаат координација за ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Одложено е рочиштето за случајот „Тендери“ на СЈО, кое денеска требаше да се одржи во кривичниот суд во Скопје.Одложувањето е поради службено отсуство на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Ексминистерката за култура и актуелна пратеничка во Собранието, Елизабета Канческа Милевска, изјави дека денеска во законодавниот дом ќе имаат координација за ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Охрид, 1. ноември 2018 (ИНПРЕС) – За 10-ти ноември е закажана премиерата на новата претстава на Народен театар Охрид, насловена „Метод“ од Жорди Галцеран, во ...
  сите 28 | | | веќе видена