Давид

  во

  Ракометарите на Еурофарм Работник може да се пофалат сезонава дека се единствените досега кои го победиле унгарскиот првак Веспрем во СЕХА-лигата (26:24) во ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската репрезентација до 21 година, Благоја Милевски заедно со неговиот стручен штаб од денеска до 14. декември ќе одржат тренинг камп за ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската репрезентација до 21 година од денеска почнува тренинг камп во Охрид за фудбалери до 20 години исклучиво од домашните лиги. Благоја ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Кларинетистот Благој Ламњов, речиси, со ништо не се разликува од обичните луѓе. Но, неговата главна карактеристика што го прави необичен човек е што знае ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Зимското Национално првенство во Далечинско пливање кое се одржа во неделата (8. декември) на Олимпискиот базен Центар во Скопје, учество земаа 17 пливачи од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Унгарскиот првак Веспрем ја доби првата рунда од домашната пресметка со својот лут ривал, Пик Сегед, 29:28 (15:15), а голманот Владимир Цупара беше херојот на ...
  сите 69 | | | веќе видена