Давид

  во

  Апелот на Нина Бадриќ за помош од државата предизвикал вистинска бура.Музичари а посебно познати пејачки и пејачи од Хрватска, се побуниле бидејќи нивната ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид де Хеа, објави фотографија на Твитер со која збуни многумина. Имено, Де Хеа откри дека има двојник, а тоа е тренерот од ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид Де Хеа предизвика лавина коментари со својата последна објава на социјалните мрежи. Имено, Шпанецот објави фотографија од ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Со оглед на тоа што турнирот во Кањижа е откажан, за вардарци останува само традиционалниот „Струшки ракометен турнир“ да биде единствената проверка ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Тренерот на Вардар Стевче Алушовски имаше на располагање многу ракометари, дел и од екипата на Вардар Јуниор, а на крајот состави конечен список од 21 ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Тренерот на Вардар 1961, Стевче Алушовски одбра кои ракометари ќе останат да тренираат со првиот тим. Тие продолжуваат со подготовките во Скопје и планирано е ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Курт Мафлин го одбележа почетокот на Светското првенство во снукер на мечот против Давид Гилберт. Дојде неговиот ред за удар кој не помина според планот на ...
  сите 7 | | | веќе видена