Давид

  во

  Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ и манекенката Софија Милошевиќ, која е во седмиот месец од бременоста, изнајмиле луксузна јахта која крстареше по ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Давид Виља, најдобриот стрелец во историјата на шпанската репрезентација е обвинет за сексуално вознемирување. Додека бил член на Њујорк Сити, наводно секој ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поради пандемијата на коронавирусот, невработеноста во Шведска скокна на највисоко ниво од 1998-ма година, пренесува “The Guardian”. Во јуни невработеноста во ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Поради пандемијата на коронавирусот, невработеноста во Шведска скокна на највисоко ниво од 1998-ма година, пренесува “The Guardian”. Во јуни невработеноста во ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Баерн Минхен успешно ја заврши својата задача во Германија за оваа сезона, но се уште треба да затвори, реши значајни прашања околу играчкиот кадар и тоа на ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Поранешниот шпански репрезентативец и член на Барселона и уште неколку екипи меѓу кои и Њујорк Сити, Давид Виља е обвинет за сексуално вознемирување. Имено, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Стапката на невработеност во Шведска се искачи на највисоко ниво од 1998 година. Таа изнесува скоро десет проценти во јуни заради економскиот пад предизвикан ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Манчестер Сити се спаси од најлошото откако Спортскиот Арбитражен суд пресуди во нивна корист и им ја укина забраната за настап во Лигата на шампионите за ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Поранешниот шпански репрезентативец и член на Барселона и уште неколку екипи меѓу кои и Њујорк Сити, Давид Вилја е обвинет за сексуално вознемирување. Имено, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Раковдоството на Њујорк сити немаше веќе простор за маневар и најави сериозна истрага за случајот со сексуално вознемирување во клубот, а обвинет е ...
  сите 5 | | | веќе видена