Давид

  во

  Марат Сафин, поранешен руски тенисер, пофално зборувал за Новак Ѓоковиќ. Поранешниот број еден тенисер на светот верува дека Ѓоковиќ има повеќе од доволно ...
  сите 139 | | | веќе видена

  После заминувањето на главните играчи на Ајакс, овој тим најголема плата му понуди на Давид Нерес кој исто така даде голем допринос во минатата сезона. Целта ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Македонската кошаркарска репрезентација за играчи до 18 години не успеа да се пласира во А дивизијата на Европското првенство. Нашите млади кошаркари на ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Македонската кошаркарска репрезентација за играчи до 18 години не успеа да се пласира во А дивизијата на Европското првенство. Нашите млади кошаркари на ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Македонија не успеа да направи исчекор и да се пласира во А дивизијата на Европското кошаркарско првенство за играчи до 18 години кое во изминатиов период се ...
  сите 156 | | | веќе видена

  СЕДУМ МЕДАЛИ ЗА КАРАТИСТИТЕ ОД УЧЕСТВОТО НА ЕВРОПСКИТЕ УНИВЕРЗИТЕТСКИТЕ ИГРИ НА БОРЕЧКИ СПОРТОВИ ВО ЗАГРЕБ, ХРВАТС K А Завршија борбите на Универзијадата за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Македонската карате репрезентација освои дури седум медали на боречката Универзијада која викендов заврши во Загреб, Хрватска. Избраниците на селекторот Бошко ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Шпанскиот стратег на клупата на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола стана првиот тренер во историјата на Премиерлигата што заработил жолт картон. Тоа се случи на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  По заминувањето на Антонио Валенсија, Оле Гунар Солскјер имаше задача да го назначи неговиот наследник кој ќе биде перманентен капитен на Манчестер Јунајтед. ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Давид Силва одигра магичен потег во 12. минута, а неговата прекрасна асистенција ја искористи Рахим Стерлинг за погодок и предност од 1:0 на Манчестер сити ...
  сите 64 | | | веќе видена