Давид

  во

  Тренерот на Вардар Стевче Алушовски имаше на располагање многу ракометари, дел и од екипата на Вардар Јуниор, а на крајот состави конечен список од 21 ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Тренерот на Вардар 1961, Стевче Алушовски одбра кои ракометари ќе останат да тренираат со првиот тим. Тие продолжуваат со подготовките во Скопје и планирано е ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Курт Мафлин го одбележа почетокот на Светското првенство во снукер на мечот против Давид Гилберт. Дојде неговиот ред за удар кој не помина според планот на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Доколку англиските медиуми се во право, тогаш на голот на Манчестер јунајтед во следната сезона ќе стои Данецот Каспер Шмајхел, кој е чувар на мрежата на ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед размислува да го привлече голманот на Лестер, Каспер Шмајхел. Синот на легендата на „црвените ѓаволи“ Питер Шмајхел е на списокот на клубот ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Медиумите од Англија пишуваат за сензационален трансфер, Мачестер јунајтед ќе се обиде да го ангажира Каспер Шмајхел, синот на легендата на „ѓаволите“, Петер ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Презимето Шмајхел кое има голема тежина на „Олдс трафорд“, лесно може да се случи од следната сезона повторно да се изговара помеѓу навивачите. Имено, ...
  сите 41 | | | веќе видена