Брисел

  во

  Сакаат да ја докусурат Македонија и да ја распаднат нацијата преку брутална и агресивна кампања, обвини Ефтим Клетников од „Македонски манифест“, според кого, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Федерика Могерини моментално е висока претставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ. Таа е голем поддржувач на Македонија за членство во Европската ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Сакаат да ја докусурат Македонија и да ја распаднат нацијата преку брутална и агресивна кампања, обвини Ефтим Клетников од „Македонски манифест“, според кого, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ване Михајловски пред половина година се соочил со тешка болест, а сега тргна со велосипед од Велес до Брисел како поддршка за болните од рак и за претстојниот ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Непосредно пред неговата посетна на Македонија во понеделник, еврокомесарот за проширување во интервју за МИА вели дека доколку се пропушти можноста за ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Непосредно пред неговата посетна на Македонија во понеделник, еврокомесарот за проширување во интервју за МИА вели дека доколку се пропушти можноста за ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Фасцинацијата од фактот што премиерот Зоран Заев проговори во Европскиот парламент на македонски јазик и тврдењето дека тоа значело дека Европската Унија ги ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Помошник државниот секретар на САД, Вес Мичел, побара од лидерот на опозицијата да ги охрабри граѓаните да излезат и да гласаат на претстојниот референдум, ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Европскиот парламент на нозе за европска Македонија која преку премиерот Заев зборува македонски јазик денес во Брисел; Македонија на 30 септември на нозе за ...
  сите 24 | | | веќе видена