Брисел

  во

  Најголемите ширачи на лажни вести дека Македонија добила датум за преговори со ЕУ се премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Бујар Османи и министерот Никола ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Најголемите ширачи на лажни вести дека Македонија добила датум за преговори со ЕУ се премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Бујар Османи и министерот Никола ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Поранешниот шеф на британската дипломатија и лондонски градоначалник Борис Џонсон во средата ја зацврсти својата фаворитска позиција во трката за нов челник на ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Најголемите ширачи на лажни вести дека Македонија добила датум за преговори со ЕУ се премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Бујар Османи и министерот Никола ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Најголемите ширачи на лажни вести дека Македонија добила датум за преговори со ЕУ се премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Бујар Османи и министерот Никола ...
  сите 72 | | | веќе видена

  По вчерашните заклучоци на Советот на министрите во кои се предлага ЕУ да се наврати на прашањето најдоцна до октомври, конечниот збор ќе го имаат лидерите на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Националистичките сили ќе зајакнат на Балканот ако Албанија и Северна Македонија до есенва не добијат зелено светло да ги почнат преговорите за приближување со ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Албанскиот премиер Еди Рама, судејќи според неговото политичко делување, се повеќе потсетува на „албански Милошевиќ“, стои во анализата на Меѓународниот ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Националистичките сили ќе зајакнат на Балканот ако Албанија и Северна Македонија до есенва не добијат зелено светло да ги почнат преговорите за приближување со ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Делегација од градоначалници на 11 општини предводена од министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу и од претседателот на ЗЕЛС, Петре Шилегов денеска во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Делегација од градоначалници на 11 општини предводена од министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу и од претседателот на ЗЕЛС, Петре Шилегов денеска во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Романското претседателство реагираше на шпекулациите кои се раширија во медиумите дека седум земји вчера на Советот за општи работи биле „против“ преговорите ...
  сите 86 | | | веќе видена

  На тема Парите на Европската Унија и нивната вредност во подобрувањето на владеењето на правото и социо-економскиот развој на локално ниво, дискутираа ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Романското претседателство реагираше на шпекулациите кои се раширија во медиумите дека седум земји вчера на Советот за општи работи биле „против“ преговорите ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Ова го изјавиле премиерите на двете земји, Еди Рама и Зоран Заев, за „Фајненшл тајмс" (ФТ) на маргините на форумот во Лондон што британскиот весник го ...
  сите 130 | | | веќе видена