Брисел

  во

  Министрите за надворешни работи на ЕУ денеска во Брисел имаат средба на која ќе разговараат за владеењето на правото во земјите членки, буџетот на ЕУ и за ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Македонија денеска го започнува подготвителниот скрининг за Поглавјето 24 насловен „Правда, слобода и безбедност“. Македонската делегација во Брисел ја ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, во својство на главен преговарач и шеф на државната делегација за преговори со ЕУ, од денеска ќе ја предводи ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Македонската делегација во Брисел ја предводи вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, во својство на главен преговарач  и шеф на државната делегација ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Денеска во Брисел, Македонија го започнува подготвителниот скрининг за Поглавјето 24 насловен како „Правда, слобода и безбедност“. Македонската делегација во ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Македонија денеска го започнува подготвителниот скрининг за Поглавјето 24 насловен „Правда, слобода и безбедност“. Македонската делегација во Брисел ја ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Македонија денеска го започнува подготвителниот скрининг за Поглавјето 24 насловен „Правда, слобода и безбедност“. Македонската делегација во Брисел ја ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Македонија денеска го започнува подготвителниот скрининг за Поглавјето 24 насловен „Правда, слобода и безбедност“. Македонската делегација во Брисел ја ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза Меј беше принудена денеска да ја откаже планираната владина седница за одобрување на договорот за Брегзит . Според владини ...
  сите 113 | | | веќе видена