Брисел

  во

  Прашан за објавата на реномираниот „Политико“ дека има предлог за компромис во Брисел за македонски јазик и идентитет кој се темели врз бугарски корени, шефот ...
  сите 364 | | | веќе видена

  Коментирајќи го терористичкиот напад во Ница, унгарскиот премиер Виктор Орбан порача дека Африканците треба да имаат иднина во Африка. Унгарскиот премиер ...
  сите 198 | | | веќе видена

  (...) Дури и денес, кога РС Македонија се соочува со портите на ЕУ, зарем не е нормално другите, имено премиерот Зоран Заев, гласно и либерално да изјават: ...
  | | веќе видена

  Евентуалното неусвојување на преговарачката рамка ќе доведе до одложување на отпочнувањето на пристапните преговори, оценува за Слободен печат, политичкиот ...
  сите 364 | | | веќе видена

  Откако СДСМ неколку дена го обвинуваше ВМРО-ДПМНЕ буквално за сè, Заев на виртуелниот конгрес на СДСМ, рече дека сепак се подготвува изјава, декларација или ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Македонија и Македонците се втурнати во ново национално понижување од највисок ранг, ова денеска преку прес-конференција го истакна Стефан Андоновски од ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Рес публика и Институтот за комуникациски студии (ИКС) го најавуваат конкурсот за најдобар блог „Имаш ли (по)добра идеја?“ Конкурсот се организира во рамките ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Македонија и Македонците се втурнати во ново национално понижување од највисок ранг. Откако СДСМ неколку дена го обвинуваше ВМРО-ДПМНЕ буквално за сè, Заев на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Македонија и Македонците се втурнати во ново национално понижување од највисок ранг, ова денеска преку прес-конференција го истакна Стефан Андоновски од ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Скопје категорично ја отфрли „понудата“ од Софија за македонскиот јазик и нација, пишува бугарскиот портал „Медијапул“ по вчерашната информација што ја објави ...
  сите 364 | | | веќе видена

  Скопје категорично ја отфрли „понудата“ од Софија за македонскиот јазик и нација, пишува бугарскиот портал „Медијапул“ по вчерашната информација што ја објави ...
  сите 364 | | | веќе видена

  „Македонија и Македонците се втурнати во ново национално понижување од највисок ранг. Откако СДСМ неколку дена го обвинуваше ВМРО-ДПМНЕ буквално за сè, Заев на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Македонија и Македонците се втурнати во ново национално понижување од највисок ранг, ова денеска преку прес-конференција го истакна Стефан Андоновски од ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Немаме лек, но имаме превентива – со здрави улици во борба против здравствената и климатската криза, порачува најновата анализа на На Точак . Велосипедот е ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Интегрален текст од прес конференција на Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ „Македонија и Македонците се втурнати во ново национално понижување од ...
  сите 31 | | | веќе видена