Брисел

  во

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, оствари средба со делегација на Европскиот директорат за надворешни активности, предводена од директорот за кризен ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Владата го финализираше Преспанскиот договор со кој, по исполнувањето на обврските и од двете страни, ќе се овозможи полноправно членство на Македонија во НАТО ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска се сретна средба со делегација на Европскиот директорат за надворешни активности предводена од директорот за ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска оствари средба со делегација на Европскиот директорат за надворешни активности предводена од директорот за ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Брисел, 17. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Македонската одбојкарска репрезентација на жрепката во Брисел ги дозна противниците на Европското првенство кое ќе се одржи ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска оствари средба со делегација на Европскиот директорат за надворешни активности предводена од директорот за ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Шефот намакедонскиот технички тим за преговори со ЕУ Бојан Маричиќ, кој деновиве престојува во Брисел во рамките на техничкиот скрининг процес со Европската ...
  сите 10 | | | веќе видена

  По нецели два месеци откако Македонија ја достави инцијативата да биде вклучена во европскиот проект за процена на хибридните закани, на која добивме позитивен ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Коалиција Маргини денес во Европскиот суд за човекови права во Стразбур доби позитивна пресуда во случајот „X против Македонија“ во кој Судот утврди дека ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Белгиската полиција истражува дали членови на поранешната владејачка партија, Нова фламанска алијанса (Н-ВА) нелегално продавале хуманитарни визи во Сирија и ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Шефот намакедонскиот технички тим за преговори со ЕУ , Бојан Маричиќ, кој деновиве престојува во Брисел во рамките на техничкиот скрининг процес со Европската ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Амбасадорите на земјите членки на Европската Унија дадоа согласност за воведување санкции против руските разузнавачи, Руслан Боширов и Александр Петров, кои се ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Шефот на македонскиот технички тим за преговори со ЕУ, Бојан Маричиќ, кој деновиве престојува во Брисел во рамките на техничкиот скрининг процес со Европската ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Белгиската полиција истражува дали членови на поранешната владејачка партија, Нова фламанска алијанса (Н-ВА) нелегално продавале хуманитарни визи во Сирија и ...
  сите 16 | | | веќе видена