Брисел

  во

  Потпретседателот на бугарската Влада и министер за одбрана Красимир Каракачанов реагира на изјавата на македонскиот премиер Зоран Заев дека Македонците и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Доколку во Брисел почне да се менува мислењето околу проширувањето, Црна Гора ќе ги преиспита односите со ЕУ, изјави црногорскиот претседател. Мило Ѓукановиќ. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Потпретседателот на бугарската Влада и министер за одбрана, Красимир Каракачанов реагираше во петокот на изјавата на македонскиот премиер Зоран Заев дека ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ изјави дека Црна Гора ќе ги преиспита односите со Европската унија доколку во Брисел почне да се менува мислењето за ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави денеска дека гласањето на Европскиот парламент за поведување постапка против Унгарија нема да создаде опасност таа ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Нов началник на Генералштабот на Армијата на Србија е генерал-мајор Милан Мојсиловиќ, изјави вечерва српскиот претседател Александар Вучиќ по средбата со ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Македонската челична индустрија е на колена откако Европската Унија воведе квоти и за македонскиот челик. Бизнисот и владини претставници денес на жешко столче ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави денеска дека гласањето на Европскиот парламент за поведување постапка против Унгарија нема да создаде опасност таа ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави денеска дека гласањето на Европскиот парламент за поведување постапка против Унгарија нема да создаде опасност таа ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави денеска дека гласањето на Европскиот парламент за поведување постапка против Унгарија нема да создаде опасност таа ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Сакаат да ја докусурат Македонија и да ја распаднат нацијата преку брутална и агресивна кампања, обвини Ефтим Клетников од „Македонски манифест“, според кого, ...
  сите 5 | | | веќе видена