Брисел

  во

  Нема сомневање дека Романија ќе го преземе ротирачкото претседателство со Европската Унија на 1 јануари следната година, велат дел од изворите на „Танјуг“ од ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Италијанската влада смета дека ЕУ мора да покаже флексибилност во однос на својот огромен буџет бидејќи земјата мораше да се справи со низа смртоносни непогоди ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Г. Ронаи, кој е вашиот став за тоа што Орбан го крие поранешниот премиер на Македонија, Груевски. -Унгарија не сака да крие политички криминалци. Виктор Орбан ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Со нановите настани околу бегството на поранешниот премиер Никола Груевски и мерките за претпазливост против другите обвинети фунционери, отвореното Студио 1 ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Еврокомесарката за трговија Сесилија Малмстром ги предупреди САД дека Брисел ќе ги смета сите дополнителни царини за увоз на автомобили како „непријателски ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Италијанската влада смета дека ЕУ мора да покаже флексибилност во однос на нејзиниот огромен буџет бидејќи земјата мораше да се справи со низа смртоносни ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Италијанската влада смета дека ЕУ мора да покаже флексибилност во однос на својот огромен буџет бидејќи земјата мораше да се справи со низа смртоносни непогоди ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Албанскиот премиер Еди Рама е убеден дека претседателот на Албанија, Илир Мета ќе го потпише указот за именување на Сандер Леши за нов министер за внатрешни ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Албанскиот премиер Еди Рама е убеден дека претседателот на Албанија, Илир Мета ќе го потпише указот за именување на Сандер Леши за нов министер за внатрешни ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Албанскиот премиер Еди Рама е убеден дека претседателот на Албанија, Илир Мета ќе го потпише указот за именување на Сандер Леши за нов министер за внатрешни ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Албанскиот премиер Еди Рама е убеден дека претседателот на Албанија, Илир Мета ќе го потпише указот за именување на Сандер Леши за нов министер за внатрешни ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Амбасадорот на ЕУ во Тирана, Луиџи Сореца, откако деновиве побара Министерството за внатрешни работи да биде целосно функционално, сега посочи дека Брисел ...
  сите 76 | | | веќе видена