На социјалните мрежи веќе почнаа да се споделуваат и фотографии од тоа каква е состојбата на терен. Од групата на Фејсук каде што граѓански здруженија, граѓани и активисти организираа помош во август , може да се најдат информации дека состојбата на терен не е добра. Граѓаните пишуваат дека се движат во чизми и дека вода имало на некои места и до колена, а дека дождот не престанува да врне и да им сее страв дека 6-ти август може да се повтори.
сите 24 | | | веќе видена

„Приказната ги следи вистинските случувања во Македонија каде што полицијата уапси група од 20 тина поранешни и сегашни припадници на македонската тајна полиција. Таа т.н шпионска група се занимавала со собирање на информации за безбедносната ситуација во Македонија, за структурата на полициските и воените сили, разговори со странски политичари и странски безбедносни агенции во регионот“, се вели во најавата на телевизијата за документарецот „Шпион“.
| | веќе видена

Оваа русинка ја сметаат за вистинска принцеза на социјалната мрежа Инстаграм, а со оглед на тоа што нејзиното време само што почна, таа има потенцијал да стане вистинска кралица. Таа има "само" 120.000 следбеници на Инстаграм, а иако не е една од најпопуларните убавици на оваа социјална мрежа, во секој случај станува збор за девојка чија популарност сигурно ќе порасне во иднина. Таа живее во Москва, а работи како манекенка и модел, што не е ни чудо со оглед на нејзините атрибути.
сите 6 | | | веќе видена

Имено, се верува дека двајцата избегале од својата ќелија сечејќи ги решетките со помош на сечило за дијамант. А за да не забележат стражарите дека веднаш избегале, во своите кревети ставиле претходно направени кукли - за да изгледа дека се присутни и спијат. Стражарите сфатиле дека имаат двајца затвореници во бегство кога влегле во ќелијата утрината и ги откриле куклите што затворениците сами ги направиле. Целиот овој план се чини дека е инспириран од филмот „Escape from Alcatraz" од 1979-та година, со Клинт Иствуд во главната улога, базиран на вистинско бегство од затворот Алкатраз што се случило во 1962-та година, кога затворениците прават кукли со глави од хартија и коса од затворскиот бербер и успеваат да ги измамат стражарите дека спијат, додека всушност се во бегство. Затворениците, чии имиња не ги соопшти британското министерство за правда, се сè уште во бегство.
сите 2 | | | веќе видена

Колку повеќе часови сме работеле напорно со полна работна сила, толку повеќе сакате да избегаме од вежбањето. Но, тоа е најлошата работа која можете да ја направите после цел ден седење во канцеларија. Пилатесот, пешачењето, обичните вежби за растегнување, општо било какво размрдување е најдобар лек за ослободување од стресот. Како што е истакнато во списанието „Science of Us“, истражувачите од Универзитетот во Базел, откриле интересна врска меѓу степенот на стрес и вежбањето. „Луѓето кои се под стрес имаат тенденција да ги избегнуваат вежбите“ - тврдат научниците. А, тоа е совршен темел за здравствени проблеми како висок крвен притисок и висок холестерол. Позитивните страни на вежбањето се повеќе од очигледни. Без разлика на тоа колку сте се умориле на работа, најдобро е да заминете во теретана и дополнително да ги активирате мускулите.
| | веќе видена

Редакцијата на think прими фотографија од читател, кој моментално се наоѓа во Стајковци. Според тоа што може да се види, се работи за нови поплави кои повторно го зафатија веќе оштетениот предел. Поради поројните врнежи, во Скопје се очекуваат нови поплави и нови штети.
сите 41 | | | веќе видена

Од министерството за внатрешни работи на РС изјавиле за порталот Кликс дека припадниците на МУП лишиле од слобода лице по потерница на МУП Србија, а поради кривично дело недозволено производство или промет со оружје и експолозивни материјали. Лицето е уапсено на подрачјето на Бања Лука и предадено е на судот на БиХ поради одредување екстрадиција. Инаку во близина на шумата до семејната куќа на Вучиќ, пронајдени се зоља, четири рачни бомби и 100 парчиња муниција со калибар 7,62 милиметри. Најдена е и муниција за автоматско вооружување и снајпер, како и меѓу 10 и 15 куршуми со непознат калибар.
сите 8 | | | веќе видена

Апел до органите за ред и мир во Кавадарци ,да се казнат сторителите кој многу лесно може да се пронајдат ,некогаш и од некого мора да се почне да се почитува јавниот ред и мир ,кога некој ќе настрада од залутан куршум ќе биде касно .
| | веќе видена

​Иако во својата актерска кариера има играно многу и разни улоги на женски ликови од различен социјален статус, во приватноста Нургул е атрактивна дама која зрачи со сексапил и импресионира со жешките атрибути, па ја нарекуваат турската Моника Белучи.
сите 7 | | | веќе видена

Руските разузнувачки служби доставиле информации до српските власти за плановите на ЦИА. Според Русите, Американците имаат две сценарија за предизвикување тотален хаос во Србија. Тоа предвидува убивање на соработници и роднини на српскиот премиер Александар Вучиќ и тоа да го претстават како мафијашка пресметка. Потоа, треба да се елиминираат и некои од противниците на актуелната влада а затоа да се обвини власта.Намерата на Американците е Србија да ја вратат во периодот во деведесеттите кога на секој чекор имаше убиства на криминални кланови и на политичари. Русите исто така укажале дека Американците веќе почнале да ги реализираат нивните планови со тоа што братот на премиерот е предмет за линч и се обидуваат да го престават како човек кој се занимава со сомнителни бизниси.
| | веќе видена

Познатата фолкерка за „Вечер“ вели дека е воодушевена од убавините на Емиратите, а вниманието и го привлекол еден шеик со кој се запознала во дискотека. – Уживам во Дубаи и сум воодушевена од луксузот со кој изобилува ова место. Нема зборови со кои може да се опише оваа убавина. Ми годи и вниманието кое го добивам затоа што Арапите се луди по русокоси. Пред некоја вечер бев излезена во една дискотека и се запознав со згоден шеик од кој добив покана да одиме на вечера. Ја прифатив со задоволство, па ќе видиме што ќе се случи. Сакам да се омажам во Дубаи, зошто да не – изјави фокерката за „Вечер“. Џесика престојот во Дубаи ќе го искористи и за да направи нова провокативна фотосесија.
сите 4 | | | веќе видена

Но кои се тие сексуални рутини според кои среќните парови се издвојуваат од останатите и дали вие сте меѓу нив? Ако страста не ја одржувате како што треба, таа би можела да згасне и да се претвори во монотона и досадна рутина која подоцна би можела да ви направи проблеми. Затоа најдобро е да не се потценуваат ни најмалите работи кога се љубовта и љубовните игри во прашање, а за да не дојде до тоа, прочитајте кои се сексуалните навики со кои се издвојуваат среќните и заљубени парови од останатите. Тие веруваат во нивната сексуалност Ова е една од најважните сексуални навики на среќните парови. Експертите тврдат дека луѓето најмногу се возбудуваат од помислата дека партнерот ги посакува. Жените понекогаш можат погрешно да ја разберат машката желба, бидејќи претпоставуваат дека тие секогаш се расположени за секс, но тоа може лесно да се реши преку искрен разговор. Не ги потценуваат малите работи Среќните парови знаат дека не мораат да прават големи „сцени“ за да ја одржат страста во врската. Доволни се ...
сите 3 | | | веќе видена

„Откако ја изгубив жената којашто ја сакав и бракот од речиси 16 години, еве го советот кој посакувам некој мене да ми го дадеше...“ Во продолжение прочитајте ги неговите совети: Изберете љубов На крајот, ова е и единствениот совет кој ви е потребен. Ако ова е водечкиот принцип преку кој ги носите сите одлуки, не постои нешто што ќе и се закани на вашата среќа. Љубовта секогаш ќе издржи. Не се оптоварувајте со пари Парите се игра, најдете начин како да работите како тим за да победите во таа игра. Никогаш не е корисно соиграчите во тимот да се расправаат. Најдете начини како да ги искористите доблестите и предностите на двајцата за да победите. Секогаш растете заедно Сосема е логично дека ако лежите цело време, мускулите ќе ви атрофираат. Истото се случува и со врските доколку престанете да работите на нивно развивање. Најдете заеднички цели, соништа и визии и работете на тоа да ги остварите. Дозволете си себеси да бидете ранливи Не мора секогаш да имате совршен жиот и да бидете совршени. Бидете подготвени ...
| | веќе видена

Без оглед на тоа колку долго сте во врска, не постои изговор за недостаток на внимание. Се повеќе гледам момци кои едноставно ги земаат своите девојки здраво за готово и мислат дека треба да се борат за нејзиното внимание само додека не ја фатат, а потоа почнуваат полека да ја запоставуваат и да се грижат за тоа како се чувствува и понекогаш дури забораваат и дека постои. Е па момци, на почеток вашата девојка можеби ќе го толерира тоа, ќе мисли дека се работи за изолиран случај или можеби некој проблем во врската. И ве уверувам дека додека го правите тоа, таа размислува што е проблемот и како би можела да направи нешто во врска со тоа. Но, она што навистина би требало да го знаете е дека игнорирањето на вашата девојка не само што е непристојно и невоспитано, туку и ќе придонесе кон тоа таа да престане да се труди да го добие вашето внимание. Па така, додека вие мислите дека сте го надминале оној дел кога треба да вложувате труд во врската, запамете дека и дека кога ја игнорирате, само ја учите како да живее ...
сите 2 | | | веќе видена

Поглед во очи Мажите сакаат кога жена ќе ги погледне во очи за време на сексот. Доколку не сте премногу срамежливи и умеете понекогаш да пратите едн дрзок, заводлив поглед, тогаш експлозија од страсти е загарантирана. Секси погледи можете да си упатувате и за време на орално задоволување. Превземање на контрола Моментот кога жената превзема иницијатива и од предигра преоѓа на главниот чин, ќе предизвикате ерупција на задоволстава. Секси шепотење за време на сексот Мажите многу сакаат кога жената ќе им каже што сака и во што најмногу уживаат, уште доколку му кажете за време на сексот, нежно на уво, ќе го излудите потполно. " Те посакувам сега и одма" Веќе констатиравме дека сакаат да превземете контрола, а ако им кажете уште сега и веднаш, гарантираме дека нема да остане равнодушен.
| | веќе видена

За жената да биде среќна со Вас, мора да бидете: 1. Пријател 2. Психолог 3. Љубовник 4. Брат 5. Татко 6. Наставник 7. Едукатор 8. Готвач 9. Ѕидар 10. Водоводџија 11. Механичар 12. Декоратор на внатрешен простор 13. Стилист 14. Сексолог 15. Гинеколог 16. Читател на мисли (и желби) 17. Психијатар 18. Терапевт 19. Дрзок 20. Организиран 21. Добар татко 22. Чистач 23. Симпатичен 24. Спортист 25. Учтив 26. Подготвен 27. Интелигентен 28. Полн со фантазија 29. Креативен 30. Моќен 31. Со целосно разбирање 32. Толерантен 33. Внимателни 34. Амбициозен 35. Способен 36. Храбар 37. Одлучен 38. Сигурен 39. Попустлив 40. Загрижен 41. Полн со комплименти 42. Пртнер за шопинг 43. Да не прави проблеми 44. Многу богат 45. Да не гледа во други женски Исто така, мажот мора да внимава: 46. Да не биде љубоморен, но не и незаинтересиран 47. Мора да се согласува со своето семејство, но не смее да им посветува премногу време 48. Да и даде слобода, но не и целосно да крене раце од неа Од сето ова многу е важно: 49. Да не ги заборави ...
| | веќе видена

Молчењето во постелата ја убива страста Околу 42 отсто од жените тврдат дека страста е најдобар начин за отклучување на нивните најлуди желби во креветот. Најсилниот сигнал дека се пожелни и дека нивниот партнер е луд за нив се неговите зборови, што навистина дејствуваат како афродизијак. Предиграта може да биде и „главен настан“ Предиграта за мажите и за жените може да има двојно значење. Додека припадниците на посилниот пол ќе го доживеат како нешто што му претходи на сексот, за жените ова е најдобриот дел од целото искуство. Дури две од пет жени ќе доживеат оргазам за време на предиграта, а прекраткиот вовед во секс е нешто на што жените најчесто се жалат. Забавете Само една од пет жени може да доживее оргазам само со пен етрација, а повеќето жени посакуваат нивниот партнер да го забави ритамот и повеќе да се служи со раката и со устата, покажува една асвтралиска студија спроведена на 19.000 двојки. Таа открива дека над 90 отсто од жените може да доживеат оргазам со рачна или орална стимулација, но над 50 ...
| | веќе видена

Станува збор за Дијана Трајковски која по завршувањето на средното музичко училиште заминува во Австралија, каде воедно и го довршува високото музичко образование. Таа растури со тапаните па доби и пари. Погледнете… Macedonian bride drummer by makVideo from makVideo on Vimeo
сите 2 | | | веќе видена

Имено, според овој портал, 52 годишниот актер веќе некое време е во емоционален колапс, што и не е некоја тајна, но изгледа дека моментално има и поголеми здраствени проблеми. Наводно, актерот бил забележан повеќе пати во посета на специјалист за заразни болести во Беверли Хилс, но дека во болницата пристигнувал многу рано, уште пред да отвори, за останатите пациенти да не го препознаат. "Тој пристигнува многу рано во болницата, уште пред да се отвори официјално за другите пациенти, најверојатно затоа што не сака да биде забележан и јавноста да дознае за неговите проблеми со здравјето", изјавил близок извор за "RadarOnline". На актерот изгледа дека многу тешко му паѓа разводот со Анџелина Џоли, за која велеше дека е негова најголема љубов, како и тоа што не ги гледа своите шест деца.
сите 104 | | | веќе видена

next