Имено, влезната врата од Ургентниот лично ја искршил припадник на патролното обезбедување, кое било повикано од страна на обезбедувањето на болницата откако толпата од 30-тина луѓе сакале да влезат таму. Припадник на патролата кога во собата за реанимација го видел мртов својот вујко, на излез ја искршил влезната врата. Роднините потоа го зеле и телото на починатиот И.Е.(45) иако според процедурата морале да го остават најмалку 2 часа таму. Драмата започнала во моментот кога на 45 годишниот Е.И му се слошило по што бил однесен во приватна амбуланта во Чаир каде му била укажана прва помош. Кога лекарите увиделе дека состојбата е тешка повикале Итна медицинска помош и пациентот го упатиле во болницата „8 Септември“. Во возилото по пат на пациентот му била пружена помош, а екипата се јавила во болницата за да се подготви тим бидејќи носат тежок случај. По безуспешна реанимација од 40 минути лекарите од болницата им соопштиле на најблиските роднини дека пацинетот починал. Тие што биле присутни во собата за ...
сите 17 | | | веќе видена

Во тој момент нападнатото момче ја кренало ногата за да се одбрани и во тој момент му нанеле 4 убоди со нож во пределот на мускулот под коленото. Момчето итно е пренесено на понатамошно лекување и му е извршена хируршка операција. Сега е на интензивна нега. Случајот го разгледува МВР.
сите 8 | | | веќе видена

Познатата српска старлета со македонско потекло Анџела Митковски повторно се најде во центарот на вниманието по објавувањето на видеоспотот за песната „Спорије“ на босанската рап-ѕвзеда Буба Корели. Спотот по сè изгледа може да биде забранет од Јутјуб поради перверзните сцени во него, каде што во главна улога е токму Анџела. Во него таа се појавува во долна облека и заедно со познатиот рапер симулираат секс-сцени. Погледнете:
сите 3 | | | веќе видена

За сите овие теми погледнете го мини интервјуто со Отец Бобан Митевски, свештеник во црквата „Св. Николај Чудотворец“ во Аеродром. Слушнете како Црквата апелира дека треба да се празнува поменот на починатите.
сите 4 | | | веќе видена

Со цел да се осуети обидот, истите се транспортирани во затворот во Охрид, а дали тука ќе останат или само привремено ќе се во слабо обезбедениот затвор , ( кој е лоциран во строгиот центар на Охрид, во густо населен дел на градот ) никој наш извор во моментов неможе да информира, пишува порталот. СВР Охрид на највисоко организациско ниво при транспортот на терористите максимално го обезбеди градот, а обезбедувањето на објектот каде се лоцирани продолжува и ноќва, а според информации на Охрид1 нема никаков простор за вознемиреност бидејќи СВР Охрид ги има превземено сите мерки за безбедност на објектите и градот воопшто. Инаку веста дека терористите се пренесени во Охрид, и видео снимките од блокираниот град кои ексклузивно го објави Охрид1 предизвикаа нервоза кај граѓаните кои не го видеоа тоа на улиците, а исто е чувството и кај бројните граѓани кои посведочија лично на несекојдневната глетка во градот кој буквално беше сардисан од специјална полиција.
сите 39 | | | веќе видена

После победата над Барса атрактивната манекенка беше многу задоволна од играта на тимот кој го предводи Пеп Гвардиола, па реши да ги почасти фановите со разголени фотки на социјалните мрежи. Таа и покрај ова редовно објавува разголени фотографии на својот Инстаграм профил, а сигурни сме дека секој тим би посакал ваква навивачка. Уживајте во нејзините фотографии...
сите 4 | | | веќе видена

Ударната група на сириските вооружени сили, републиканската гарда, единиците „Тигар“ и „Пустински Јастреби“ ја разбија групата „Џаиш ал-ат“ која оперирала на југозападот и предизвикаа сериозна штета по човечките ресурси и воената опрема на терористите За да не ги изгубат позициите во блоковите 1070 и Ал-Асад, терористите преминале на употреба на вообичаените тактики – масовно извршувале самоубиство. Нападите на терористите биле најсилни во правец на Хан Туман, каде во тек е хуманитарна пауза и каде се концентрирани околу 8.000 вооружени терористи Тие групи се обиделе да пробијат низ обрачот на други терористички групи кои го окруќуваат источниот дел на градот. Како што е познато, во Сирија се наоѓаат неколку илјади американски инструктори кои сето ова време беа заедно со бунтовниците. По неуспешниот изведениот напад, пронајдени се преку 500 тела на терористи кои загинале за време на нападот на сириската војска. Американскиот Стејт департмент молчи.
сите 2 | | | веќе видена

Проститутките имаат повеќе тарифи во зависност од видот на услугата.Документарецот за проститутките од Невада открива дека не секогаш сексот чини најмногу. Во нивната професија верувале или не најмногу чини разговорот, бидејќи некои од гостите сакаат само долг разговор а тоа за нив чини многу време па мораат добро да го наплатат. Слушнете ја нивната приказна. Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:
сите 2 | | | веќе видена

Верувале или, интимната депилацвија која повторно се враќа во мода, е природниот „џбун“! Да, добро прочитавте, интимните влакна се враќаат во мода. За исфрлањето во „аут“ на бразилската депилација се заслужни и познати ѕвезди, кои велат дека е најпожелен природниот изглед на нивната интимна фризура. - Девојките депилираа буквално се или оставаа по неколку влакна таму доле. Тоа е дека демоде - пишува познатиот магазин „татлер“. Природните влакна си ги чуваат Камерон Дијаз, Лејди Гага, Гвинет Полтроу и Мајли Сајрус. Стручњаците секогаш се за тоа да се остави „шумичката“, бидејќи со помалку депилација има и помала опасност од инфекции.
сите 2 | | | веќе видена

Според една студија во која биле вклучени 2.300 испитаници, дури 67 проценти од жените во одреден период од животот глумат оргазам. Сепак, одглумениот оргазам за мажите не е ништо ново, но она што изненадува е причината поради која жените се одлучуваат на ваков чекор. Имено, дури 50 отсто од жените признале дека глумат оргазам со цел сексот побрзо да заврши. Дури 28 проценти тоа го прават за нивниот партнер да не се чувствува лошо и обесхрабрено, а 32 отсто од испитаничките откриле дека не можат да доживеат оргазам поради несигурноста во себе и опседнатоста со сопствениот изглед. Факт кој не им оди во прилог на мажите е тоа што дури 72 проценти од учесничките во анкетата изјавиле дека нивните партнери често знаат да ги остават на цедило и дека не се трудат многу да ги доведат до оргазам.
сите 12 | | | веќе видена

Судбината на Гадафи била да умре во Сирт, понижен и крвав, молејќи ги своите киднапери да не го убиваат. Последните минути од животот на Гадафи биле ужасни. Тоа било тешка болка и понижување на човекот кој еднаш за себе рекол дека е "крал на кралевите во Африка". Зашеметениот и збунет Гадафи, бил изваден од канализацијата, каде што бил заробен. Тешко крварел од длабоките повреди на вратот и главата, а повреди имал и на неговите гради. Масата која го окружила почнала да извикува "Бог е голем" додека пукала во воздухот, а некои истакнувале дека "владетелот треба да остане жив". Постојат снимки каде се гледа дека Гадафи со крваво лице и во несвесна состојба е кренат на камион, потоа снимка од него без маица на земја додека го обиколуваат луѓе, а потоа може да се види и мртов во задниот дел од возило на итна помош. Тоа што не е забележано е моментот на смртта, и како се случила. Постојат тврдења дека бил убиен од борците со куршум во главата или стомакот. Тоа што е иронично во целиот овој случај е тоа што Гадафи ...
сите 2 | | | веќе видена

Она што го изненадило било кога неодамна тој на таванот во нивната куќа открил околу 25 кутии, а во нив била секоја од пораките кои некогаш и ги дал.
сите 3 | | | веќе видена

На 29 април 1976 година бев сведок на една немила сцена, на еден отворен атак на нашата земја, конкретно над нашата република. Имено тоа се случи во бифето на народниот театар во Куманово. Главниот иницијатор на таа сцена беше актерот при МНТ, кој работи во Скопје, а живее во Куманово – Горѓи Колозов . Истиот некултурно се вмеша во еден разговор кој се однесуваше околу патувањата во Грција, се водеше меѓу мене и Насковски Тодор- наставник во училиштетото „Крсте Мисирков“. Ѓорѓи Колозов се вмеша со прашањето: Што е таа инвазија во Грција, што луѓето наоѓаат таму и знаат ли каде идат? Зарем немаат каде да идат? Еве тука е Бугарија.“ Вака почнува изјавата од студентот кој и пренесува информации на тајната полиција за еден од најпознатите македонски актери, Ѓорѓи Колозов. Колозов бил кодошен во деновите додека студирал од своите колеги. Бил обвинет за бугарофил. Во дел од текстот од досието на Колозов, кое се наоѓа во 6-тиот том од „Црните страници на Удба“ , едицијаја која ја објави Државниот архив пишува дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Попладнево центарот на Охрид беше блокиран од полициски сили, додека траеше транспортот на терористите, а на клучните локации низ кои поминуваше конвојот со возила , транспортирањето го обезбедуваа спацијалци опремени со панцири и огнено оружје. Ваквото блокирање на Охрид предизвика голем интерес кај граѓаните, а нестивнуваат ни коментарите по социјалните мрежи посебно од како нашиот медиум објави дека во градот се довезао терористите кои го тероризираа Куманово. До овој момент прес службата на охридската Полиција која е исклучително активна во меидумите со активности во градинки и основни училишта, не се има огласено со официјална информација до граѓаните за тоа дали во Охрид се довезоа терористите од Диво Насеље.
сите 32 | | | веќе видена

Имено, оваа девојка од Германија со македонски корени има само 18 години, а веќе го освојува светот со својата убавина. Кајли обожава да вежба фитнес, а меѓу омилените спортови и е пливањето. Во моментов студира во областа на туризмот и менаџментот, а сигурни сме дека со својата убавина е одличен амбасадор за убавините на нашата земја. Еве дел од фотографиите кои ни ги испратија во порака на нашата Фејсбук страна, а се надеваме дека во иднина ќе направи и свој Инстаграм профил кадешто ќе можете да уживате во нејзините фотографии.
сите 4 | | | веќе видена

Наводно, Роналдо бил лут бидејќи сметал дека таа само го искористувала, па решил да стави крај на врската која започнала на почетокот на октомври. Таблоидот пишува дека Роналдо имал искрени емоции кон сексапилната мисица, но сметал дека таа е со него само поради слава и внимание. Врската наводно требало да остане во тајност, но кога се појавија информациите во медиумите, почнало да расте нетрпението на фудбалерот. Поради тоа, Роналдо решил да ја прекине врската, но и секој друг контакт со атрактивната Кордеро.
сите 3 | | | веќе видена

Првичните сознанија на српската полиција покажуваат дека зад обидот на српскиот премиер Александар Вучиќ стои Шкаљарскиот црногорски клан. Станува збор за една од најопасните криминални групи на Балканот, наследници на популарните земунци, кои беа страв и трепет во деведесеттите години. Тие доаѓаат од местото Шкаљари кое се наоѓа во близина на Бока Которска. Тој клан покрај во Црна Гора, оперира и во Белград, како и во западноевропските земји. Водач на Шкаљарите е Јован Вукотиќ, кој наводно е под заштита на Лука Бојовиќ кој важеше за најмоќен во српското подземје. Богатството на Јован се мери со стотина милиони евра, а главен бизнис му е шверцот на дрога. На оваа група ѝ се припишува и убиството на навивачот на Партизан, Сале Мутавиот, кој од скоро почнал да соработува со оваа група, но набрзо дошол до судир со нив поради процентот од препродажбата на дрога.
сите 32 | | | веќе видена

Кучето Кангал е познато и како Анадолиски овчар, неговото потекло води од Турција, Анадолија. Во Македонија пристигнува за време на растот на Отоманската империја, а неговите пропорции се навистина импресивни. Тежината на кучето од расата Кангал изнесува од 50 до 80, па и неретко 100 килограми, додека кога е исправено на двете задни нозе, неговата висина може да изнесува и повеќе од 2 метри. +
сите 4 | | | веќе видена

Се работи за прописно паркиран автомобил, кој настрадал поради рушењето на околните објекти. Серијата потреси која што се случи во централниот дел на Италија предизвика евакуација на 30.000 луѓе кој стравуваат за својата и безбедноста на своите најблиски.
сите 12 | | | веќе видена

Токму тоа го докажува и фотографијата која стана хит на интернет, а која го прикажува оклопното возило на сириската армија, задолжено за деактивирање на мини поставени од страна на припадниците на исламската држава. Фотографијата е објавена на страната на социјалната мрежа на Фејсбук на локален Сириски медиум, а набрзо истата беше објавена од многу сајтови кои пренесуваат информации поврзани со боиштата во Сирија. Според последните информации, Руските воздухопловни сили како и Американските пешадијци освоија значителни делови како и помали градови во завојуваните подрачја во Сирија, под контрола на најголемата терористичка организација во светот, позната како Исламската држава.
сите 10 | | | веќе видена

next