Предроденденската вобуда започна со гламурозен букет од црвени рози, а последен на кој му се израдува се очилата од позната марка. Но, и не е важно каков е подарокот кога Лила го окупира вниманието. Поточно, деколтето на водителката. Најпрецизно, тантелата, градникот од црна тантела. Што и да напишеме, сеедно е, и онака има во што да гледате. Затоа, уживајте. Популарната македонска водителка Лила Филиповска вчеравечер го прослави 45-тиот роденденот во ресторанот „Лира“ со, како што самата ни најави, „најубавите луѓе во нејзиниот живот“. Дваесеттина најблиски пријатели, меѓу кои и убавата водителка Јована Стојменовиќ, уникатниот Боки 13, стилистот Владимир Трајковски, нејзиниот ПР Спасе Рола славеа со Лила на звуците на чалгиската музика. Сите расположени и насмеани, наздравуваа со славеничката, која буквално не ја симнуваше насмевката од лицето. „Ајде, станете да играме“, посака Лила, и сите се најдоа на нозе, со кренати чаши, пеејќи ги познатите македонски староградски хитови. На трпезата имаше изобилство ...
| | веќе видена

Според информациите, двете лице возеле велосипеди. - Од страна на полициски службеници и служба за спасување „Водно“ биле преземени мерки за пронаоѓање на лицата по што во 21:05 часот, лицата биле пронајдени – се вели во соопштението на МВР.
сите 19 | | | веќе видена

Во наведеното време, додека го управувал возилото, во кое на задното седиште како сопатник била Н.Н. (18) од нас.Нерези-Скопје, забележал како позади него се движи „Форд Ескорд“ со тетовски регистарски ознаки од кое му биле давани светлосни сигнали. Кога пристигнал во близина на ТЦ-Сити Мол, бил престигнат од наведеното возило кое му го блокирало патот. Од возилото излегле неколку непознати лица. Возачот, држејќи нож во раката, се обидел да ја отвори возачката врата, додека пак друго лице, држејќи дрвена палка во рацете, се обидел да ги отвори останатите врати од возилото на Д.Б.. Во еден момент Д.Б. успеал да избега со возилото. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.
сите 121 | | | веќе видена

Еве ја реалната состојба, какво е сега. Најавија градилиште и почеток на градба на станови за војниците. За жал, денеска овде има се, но градилиште не. Дури и лопатите коишто ги користеа ги нема. Остана само еден недовршен камен темелник. Груевски заедно со Јолевски повторно ги изманипулира професионалните војници. За ваквите дела од делот на преродбата којашто заврши во лавиринт, Груевски ќе биде казнет по 11 декември токму од граѓаните и од припадниците на Армијата на Република Македонија. По 11 декември СДСМ ќе обезбеди реални услови на одбраната и Армијата. Ќе ја вратиме честа и достоинството на војниците и ваквите состојби ќе бидат минато“, изјави претседателот на Комисијата за одбрана на СДСМ, Максим Димитриевски.
сите 39 | | | веќе видена

На сајтот на европската макросеизмичка опсерваторија стои дека има пријави за потрес кој се случил во 22:14 минути, а бил почувствуван во Скопје. Се уште нема информации за интензитетот и епицентарот. Попладнево во Скопје беше регистриран земјотрес со интензитет од 2,5 степени.
сите 85 | | | веќе видена

Прво амбасадорот на Русија во Белград Александар Чепурин предупреди дека влезот на Србија во ЕУ ќе претрпи значителни деловни промени. Шефовите на дипломатијата на ЕУ ќе повикаат да постепено да мораат да ја усогласат надворешната политика со безбедносната и надворешна политика на Унијата. Во првото предупредување, акцент е ставено на економијата и енергетиката. Чепурин изјави дека по пристапувањето на Србија во ЕУ, зоната на слободната трговија меѓу Србија и Русија, или Србија и Евроазиската економска Унија ќе биде принудена да престане да функционира. „Тоа ќе доведе до нарушување на воспоставените трговски текови меѓу Србија и Русија, и како до губењето на претпријатијата во двете земји“, изајави Чепурин. Повеќе од губењето на претпријачите, треба да ги плаши и соработката во областа на енергетиката. Чепурин вели дека пристапувањето на Србија во ЕУ може да има негативни последици по таа област, а општо е познато колку Срибија е зависна од рускиот гас. Не може да се чека ни Брисел да удри корпа. Со ...
| | веќе видена

Над 400 луѓе се собраа за да му оддадат последен поздрав на Сале Мутави кој е убиен на 13. октомври пред Централниот затвор додека бил во автомобил. Неколку навивачи од Партизан пред самиот почеток на опелото беа распоредени на влезот од гробиштата, по пет на метар оддалеченост. Подоцна и тие се приклучија на поворката. На погребот дојдоа и претставници на Управата на Партизан Милорад Вучелиќ, Милош Вазура и Ивица Илиев. Интересно е што Вучелиќ само изјави сочуство во капела и замина од гробитата. Ковчегот во земја е спуштен додека собраните навивачи ја пееја песната од Бајага „Моји су другови“.
сите 3 | | | веќе видена

Откако постигна гол на дуелот против Бетис кој заврши со 6-1 за мадридскиот клуб, Роналдо се пофали со својот нов миленик. Станува збор за нов Lamborghini Aventador, бидејќи Роналдо веќе има постар ваков автомобил. Најскапиот во колекцијата на Роналдо е Bugatti Veyron кој чини околу два милиони евра, а со тој автомобил се почасти летото по освојувањето на европското првенство во Франција. За овој модел на Lamborghini, фудбалската ѕвезда плати 400.000 евра. Освен Veyron поскапи модели што ги поседува се Ferrari 599 GTO и Ferrari F430. Инаку Aventador има 691 коњска сила, забрзува до стотка за 2,9 секунди, а максималната брзина му е ограничена на 350 километри на час.
сите 4 | | | веќе видена

Уште древните Грци, Римјани и Египќани имале сексуални склоности и еротски обичаи кои и денес ја разгоруваат фантазијата и претставуваат табу. Денес се` поотворено се зборува за секс во тројка, но и повеќе луѓе, разни оргии и секс забави кои се организираат во затворени друштва со правила на дискреција. Но, како всушност изгледаат оргиите? Интернет анонимноста им овозможи на корисниците на социјалната мрежа Reddit да го споделат своето искуство од таквите забави, а некои од нив откриваат дека не е се` така секси и гламурозно како што звучи. » Јас и мојата сопруга бевме дел од свингерска заедница, но на крајот се повлековме. Луѓето таму премногу бараат, а нам не` интересираше повремена секс забава, а не постојано да ни доаѓаат дома на кафе, ручек и слично, не сакавме да бидеме пријатели. Освен тоа, налетавме на некои двојки кои сакаа аранжман како да сме во врска, а свингерството и обврските некако не ни одеа заедно. » Вообичаено е на оргиите да се носат маски. И, да се разбереме, тоа не е поради анонимноста. ...
| | веќе видена

-Убавите работи се делат со пријателите. За да се чувствуваат уште поинтензивно. Токму ова ни го потврди и нашиот најнов среќен добитник. Јакимче добивката и сите убави мигови врзани со нејзината реализација ги споделил со пријателите. Тие ни ги раскажаа сите детали кои се дел од убавата атмосфера во Спорт Лаиф Треид во Кратово. Токму на ова место, во петокот на 14 октомври во 14:15, е постигната најновата добивка МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ, вредна 1.489.092,00 денари. Славењето започнало од тој момент, а траело во текот на целиот викенд, стои во соопштението на ДВЛМ. Во друштво на своите пријатели, тој дојде и во просториите на Државна Видеолотарија, да го подигне својот МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ чек, кој гласи на добитниот износ од 1.489.092,00 денари. Засега, нема план како да ги троши парите од оваа добивка. Но, им се радува. Тие се негова прва добивка иако со игрите на среќа се забавувал често. Добивките ЏЕК ПОТ, Државна Видеолотарија на РМ ги стартуваше на 1ви јуни годинава. Добивките се постигнуваат со учество на ВЛТ ...
| | веќе видена

Утре во утринските часови, а локално ќе наврнат над 20 л/м2. На највисоките врвови во северозападните делови ќе има и врнежи од снег. Утре дневната темепература ќе достигне од 10 до 17 степени. Потоа во наредните денови ќе преовладува променливо облачно и потопло време со умерен југоисточен ветер, а локални врнежи од дожд повторно се очекуваат во петок и во сабота.
сите 211 | | | веќе видена

На 17.10.2016 година во 08.40 часот во ПС Струга, К.В. (30) од Струга пријавил дека на 16.10.2016 година околу 08.00 часот, неговата сопруга А.М.К. (30) отишла на работа во нејзиниот салон и кога по час и половина ја побарал, истата не се јавувала на мобилниот телефон. Пријавителот отишол во салонот, но не ја нашол. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, се наведува во полицискиот билтен.
сите 115 | | | веќе видена

На налепниците има броеви. Тие се однесуваат на важна информација поврзана со овошјето. Бројот се нарекува PLU или Product looking number. Ако е четирицифрен и почнува со 3 или 4 значи дека не е Генетски модифицирана, но настанала на фарма каде има хемикалии и пестициди. Ако бројот почнува со 9 значи дека е органски, без хемикалии, додека ако почнува со 8 тоа е ГМО храна. Внимавајте на налепниците нареден пат кога ќе купите овошје
| | веќе видена

„Мапа на културата“ е дел од платформата за општествена одговорност „Еуролинк- Вашата врска со вистинските вредности“, чија цел е поддржување и афирмирање на македонската култура, уметност и образование. Туристичките прошетки што се дел од проектот „Мапа на културата“ ќе се реализираат во текот на целата година во неколку етапи и ќе се посетат повеќе локации и знаменитости низ цела Македонија. Со новиот концепт на реализација на овој проект, Еуролинк овозможува граѓаните на Македонија да дознаат повеќе за културните богатства и локалитети низ целата држава. Првата дестинација е посета на археолошкиот локалитет „Стоби“. Сите заинтересирани ќе можат да се пријавуваат од денеска, 17 октомври, до 21 октомври 2016 год - петок на следната електронска адреса: [email protected] со испраќање име и презиме, возраст и телефон за контакт. „Еуролинк осигурување” ги покрива сите трошоци за организација на настанот што вклучуваат логистика, професионални водичи, билети за посета на локалитетот, како и подароци и ...
сите 2 | | | веќе видена

Лас Вегас (САД) – Австриецот Мат Хол беше единствениот што можеше да го загрози Долдерер во неговата доминација, но по пристигнувањето во Лас Вегас беа констатирани дефекти кои не можеа да се отстранат, па тој му се приклучи на Долдерер на пиедесталот како второпласиран во сезоната, додека Австриецот Ханс Арх кој беше светски првак во 2008 година остана третопласиран и покрај тоа што неговата динамична сезона беше прекинета со трагичната смрт во приватна хеликоптерска несреќа на почетокот од септември. - Прекрасно е, чувството е фантастично. Колку што тежи трофејот, толку товар ми падна од плеќите,- изјави Долдерер кој освои шест финиши на подиумот, од кои три победи, за да ја освои првата титула во кариерата во петтата сезона како пилот од светското првенство. - Никогаш не можете да достигнете 100%, се обидувавме да бидеме се подобри и подобри, трка по трка, па се надевам дека ќе се вратиме посилни идната сезона. Нема да се откажеме и ќе се обидеме да го одбраниме овој трофеј! Претходно, силните ветришта и ...
| | веќе видена

Убијците на водачот на навивачите на Партизан се доближиле до него на само неколку метри. Ликвидиран е во својот автомобил „ауди А6“, а не го спасил ни панцирот што го носел бидејќи бил застрелан со десетина куршуми во главата. Убиството го организирале припадниците на Шкаљарскиот клан од Котор. На Александар пукале двајца навивачи од „калашников“ и според начинот на ликвидација, станува збор за вистински професионалци. Напаѓачите биле скриени во грмушка, а кога слушнале свирче истрачале во моментот кога Александар застанал на семафор.
сите 22 | | | веќе видена

Како што дознаваме, девојка била прегазена од џип Киа со скопски регистарски ознаки. Станува збор за С.М. која веднаш по сообраќајката е пренесена во ГОБ „Свети Наум Охридски“, дознава КУРИР. Очевидци за КУРИР велат дека на местото на несреќата веднаш пристигнала Брза помош.
сите 16 | | | веќе видена

Но, сето тоа е сменето. Луѓето кои заминале од Балканот да работат а таму се веќе 2 децении сведочат за големи неповолни промени: Се потешко е да се најде работа, а цените кои и така веќе се високи веќе се дуплирани. Тања Поповиќ (35) од Белград која работи како рецепционер во еден помал град во Норвешка, дошла во земјата во 1999 година, непосредно пред бомбардирањето во Србија. За сајтот Klikdoposla открила како е да се живее и работи во „рајот“. -Кога ќе ја споредам 1999 со 2016 година, можам да кажам дека порано се наоѓаше работа полесно, а и цените беа драстично помали. Мојата прва работа беше да чистам во локална болница. Дојдов на разговор и ми рекоа почнуваш утре, вели Тања. Цените некогаш и сега –Цените буквално подивеа. Се е многу многу поскапо. За да купиш стан во 2003 година ти требаа околу 600.000 круни, денеска за истиот стан ти требаат 2,5 до 3 милиони круни. И тоа не е ништо во споредба со норвешките услови. Стоматолозите се скапи. Пломба без анестезија чини 165 евра. Имам чувство дека ...
сите 3 | | | веќе видена

next