Во текот на ноќта локално врнежите од дожд ќе бидат поинтензвни и се очекува да наврнат над 20 литри на м/2 . Температурата ќе се движи од девет до 22 степени. ...
сите 51 | | | веќе видена

Осомничениот се товари дека со умисла на свиреп начин го лишил од живот неговиот брат, напаѓајќи го најпрвин со секира со дрвена рачка во нивната семејна куќа, ...
сите 5 | | | веќе видена

Последните десетина години направени се неколку измени во договорот за градење некој успешни, но некој помалку успешни. Постојат бројни спротиставени ставови ...
| | веќе видена

# Рак Луѓето родени во овој знак се одличен избор кога ви е потребен верен пријател или партнер. Тие се многу интуитивни и проникливи и ако сметаат дека сте ...
сите 3 | | | веќе видена

Она што на почетокот се чинеше како брза побеа врз Талибанскиот режим се претвори во крвава, бесконечна герилска војна која трае до ден денес. Администрацијата ...
сите 2 | | | веќе видена

​Имено, агенцијата, која инаку била во сопственост на нејзина прва братучетка од Прилеп, кон крајот на 2015 и почетокот на 2016 година континуирано до месец ...
| | веќе видена

next