Мажот роден во знакот Шкорпија важи за голем заводник. Без многу труд ја освојува секоја партнерка која ќе ја посака и наспроти репутацијата на незаситен љубовник, тој всушност бара вистинска љубов. Иако тоа тешко ќе го признаат, сон им е да ја пронајдат сродната душа со која ќе го поминат остатокот од животот. Од партнерката очекува потполна преданост и внимание, а познат е по својата љубомора, па немоојте ниту да помислувате на флерт со некој друг. Шкорпиите ги сметаат за највешти љубовници кои обожуваат да експериментираат во постела. Припадниците на овој знак имаат силно либидо и желбата за секс кај нив е огромна. Ја сакаат доминацијата во секој облик, и кога тие се доминантни и кога партнерката е доминантна, но се чувствителни и ранливи, па ако ги повредите ќе ви врата со иста мерка.
сите 3 | | | веќе видена

Девојката се вика Каеда Убер и живее во Монпелие. За неверојатните сличности помеѓу неа и Ванѓа се раскажува во обемната репортажа на руската телевизија НТВ. Сличностите меѓу Ванѓа и Каеда се во голем број. И француското девојче како Баба Ванѓа почнува да губи видот. Малата Каеда дури ги има и истите гестови како Ванѓа. Таа може да ги лекува другите, но не и себе. По примерот на македонската пророчица и девојчето гледа духови, но има страв од темнината, бидејќи ноќе нејзините визии се најсилни. За девојчето се тврди дека ја наследи дарбата на Ванѓа. За Каеда се зборуваше уште во 2011 година, кога таа имаше само 7 години. Дури и специјалисти се зафатиле со проекти да научат повеќе за феноменот на Каеда. Се вршеле понатамошни испитувања во Русија за паранормални нешта и да се открие дали навистина таа контактирала во сон со Ванѓа, како што тврдела смата. Година подоцна беше соопштено дека девојчето загинало во сообраќајна несреќа. Но, во јануари од руската телевизија успеваат да го пронајдат детето и да ...
сите 8 | | | веќе видена

Децата нетрпеливо ја очекуваа секоја нова визуелизација и се лепеа пред телевизиските екрани. Секако, и возрасните не можеа да ѝ одолеат на магијата па многупати во неврзан разговор спомнуваа по некоја веќе видена мудрост од таквите приказни и бајки. Плејада ликови како кралеви, принцови, принцези, меанџии, ѓаволи, попови, ангели, арамии, будали, слуги и господари нѐ учеа за животот во минатото, за животот денес и за животот во еден поинаков свет. Секако, струмичките актери беа и сѐ уште се дел од овие проекти. Еден од нив е незаменливиот струмички актер Лазар Бараков, а неговата ќерка денеска е мета на социјалните мрежи ширум Македонија.
| | веќе видена

Агим Ибраими од пред неколку денови се поднови со Јагуар, чија вредност изнесува околу 150.000 евра, пишува Македонски спорт. Интересено е тоа што регистрацијата на Јагуарот е тетовска и тоа со бр. 10, ако нулите не ги сметаме.
| | веќе видена

Според информации кои ги добивме од граѓаните на терен, најверојатно џипот бил во сопственост на сосптвеникот на рестораните за брза храна „Вили“ инаку брат на познатата водителка Мелита Ракичевиќ. Од истрагата велат дека оштетениот се сомнева во лица кои подолго време му се заканувале и барале рекет од него.
сите 27 | | | веќе видена

Две години подоцна тие двајца наводно пробуват да ја обнават врската со оглед на тоа дека честопати се видени заедно, меѓутоа прашање е како напаѓачот на Барселона ќе реагира по снимката која кружи на интернет. На неа јасно се гледа Бруна во „љубоевен клинч“ со ушете еден маж, а во прашање е сцена од една бразилска серија. Серијата уште не е искочена во јавност, а се спомнува дека таа сцена е забранета и дека наводно нема да оди во програм. На никого не му е јасно како оваа сцена воопшто е искочена во јавност, но сигурно е дека помеѓу продуцентите владее паника. Како и кај Бруна... que isso marquezine, que isso pic.twitter.com/3lKjTteIK4 — dani (@daanift) October 3, 2016
сите 6 | | | веќе видена

​Полицијата утврдила дека се работи за возило кое е украдено во јануари оваа година. Во него е пронајдена голема количество оружје, како и два пати по 200 грама експлозив, ТНТ детонатор и два мобилни телефона кои служат за активирање и пиштол. Истрагата е во тек.
сите 30 | | | веќе видена

Оние конзервативните (и верни) со партнерот ќе испробаат нови пози и техники во спалната соба. Овен Овните излегуваат од периодот на самоуништување. На хоризонтот можете да видите розови облаци. Вашето его е на високо ниво. Влијанието на Уран и понатаму ја поттикнува вашата креативност. Вртите оргинални филмови во глава. Сексуално ќе се искажете на огнен и експлозивен начин. Бик Биковите сакаат да се вратат на старите патеки. Ако тој или таа повеќе не ве сака, залудно е да се трудите. А да се вратите во сегашноста? Вашето либидо совршено функционира. Цврсти сте и исправени. Слатки сте бидејќи сеуште постојат многу работи кои не ги знаете за себе. Близнаци На Близнаците им се приближува транзитниот Сатрун во опозиција. Неизбежни се проблеми со авторитетите или со оние кои морате да ги слушате и поднесувате. Сами на себе си забранувате пријатни работи. Уживањето не ви е прво на листата. Па, ни сексуалното. Рак Раковите ги трпат и поднесуваат незгодните ситуации на Марс и Плутон. Станавте фатални, но тоа не сте ...
сите 17 | | | веќе видена

2. Скршеницата на ногата и ставањето во лонгета не било причина за паника кај родителите. 3. Игралиштата не биле лишени од било каква форма на забава и возбуда. 4. Децата легално и храбро се возеле позади пик-ап камиони низ целата земја. 5. Децата се возеле на предните седишта во автомобилите без да се грижат дека ќе бидат застанати и биле без сигурносни појаси. 6. 80-тите, време кога деца играле надвор и носеле дома диви миленичиња. 7. Изгорениците не се сметале за смртоносни и децата без грижа ја чепкале раната. 8. Наместо видео игри и сурфање на интернет, децата уживале во возење на велосипед. 9. Децата готвеле сами. 10. Многу мајки додека биле бремени конзумирале цигари. 11. Кога родителите биле на работа, постарите деца гои чувале своите помали браќа и сестри. 12. Пушењето цигари кај тинејџерите се сметало за кул. 13. Децата кога ќе дошле дома од училиште, веднаш ги извршувале своите обврски.
| | веќе видена

Кугар - Таа е малку позрела жена која можеби и веќе била во брак. Сака пари, но не повеќе од помлади момци кои ќе ги искористи само за секс. Таа е секогаш одлично средена, директна е и нема проблем да каже што сака. Овие жени полесно ќе ги најдете во баровите и рестораните отколку во клубовите, а ако сте доволно вешти може и да ги заведете во нивните канцеларии. За нив треба да сте дотерани и во добра физичка форма. Чувствителна бивша девојка - Таа е девојка која се опоравува од лошо раскинување и е емоционално нестабилна. Може дури и да ја нечкате пијана како се обидува да го заборави оној што ја повредил, а пријателките ја тешат да го заборави. Ваква девојка ќе сретнете најчесто по баровите и дискотеките затоа што сите ќе сакаат да и ги тргнат мислите од бившиот. Ако сакате да ја освоите треба само да ја подигнете нејзината самодоверба и да бидете тој нежен и симпатичен дечко кој ќе и дава комплиметни. Сексуална истражувачка - Таа сака да експериментира, да ја открива својата сексуалност и е спремна на ...
| | веќе видена

Имено, иако на оваа социјална мрежа се приклучила пред само една година, веќе има околу 370 илјади верни обожаватели кои уживаат во нејзините секси фотосесии. Таа е комбинација на европски и азиски гени, што по којзнае кој пат се покажа како одличен начин за создавање на неповторливи убавици. Џена вели дека ужива во храната, фитнесот и својата кариера како модел, а нејзината филозофија се базира на постојано мотивирање и љубов кон работата.
сите 6 | | | веќе видена

Верувале или не филмот е толку реален што малкумина може да поверуваат дека филмот е снимен само во едно исто студио. Иако филмот е стар повеќе од две децении, тој никогаш не изумира и да се надеваме дека во иднина ќе го гледаат и нашите деца и внуци.
| | веќе видена

Слаб снег провејува на врвовите на Шар Планина, а снежни врнежи се регистрирани и на некои повисоки точки на Бистра. До четврток времето ќе биде претежно сончево со ниски утрински температури, кои утре изутрина на повеќе места ќе се спуштат под нула. Во четврток попладне ќе има зголемување на облачноста, а во текот на ноќта кон петок и во петок претпладне ќе има врнежи од дожд, особено во западните и северните делови.
сите 163 | | | веќе видена

Станува збор за змијата од видот Calliophis bivirgata, што живее во југоисточна Азија, а расте до 2 метри. Нејзините отровни жлезди се долги до третина од нејзиното тело, што ги прави најголеми во светот. Нејзината глава е црвена и асоцира на опасност која се крие во отровот со кој брзо ги убива жртвите. Отровот не содржи невротоксини, туку цитотоксини што предизвикуваат пропаѓање на мускулните клетки. Отровот на оваа змија дејствува моментално затоа што се работи за змија која лови опасни животни што мора брзо да ги убие, за да немаат време за давање отпор. Доктор Брајан Фрај од Универзитетот Квинсленд вели дека оваа змија е „убиец на другите убијци“, односно дека ги напаѓа и помалите примероци на кралската кобра, најголемата отровница во светот. Но, како би можел нејзиниот отров да се користи за доброто на луѓето? „Отровот на оваа змија ги напаѓа нашите јонски канали, кои се клучни во пренесување на болката. Тоа би можеле да го свртиме во нешто што ќе ја олеснува болката и подобро ќе делува на луѓето. Оваа ...
сите 2 | | | веќе видена

И двете страни инсистираат да ги укинат визите за да ја одобрат спогодбата за слободна трговија меѓу Канада и ЕУ. Според МекКалум оваа одлука покажува дека Владата на Канада ги става на поширока основа односите со двете земји.
сите 21 | | | веќе видена

Од оние податоци кои и се достапни на јавноста редакцијата на Македонска борба ја направи следната ранг листа, за која сепак не тврди дека е прецизна и точна. Еве ја нивната ТОП 20 најбогати ранг-листа: 1. Минчо Јорданов и фамилијата Најбогатиот човек во Македонија. Тој својата кариера ја започнал во 1992. година кога бил ангажиран во фирмата „Дуферко“ С.А. од Лугано, компанија од челичниот сектор.Компанијата е во мешовита соственост на Јорданов и еден украинец. Од 199.4 година, тој е член на Бордот на директори и одговорен за земјите на поранешниот Советски Сојуз. Во 1997. година станува претседател на Управниот одбор на „Макстил“ АД Скопје и член на Бордот на „Дуферко“. Тој поседува 23.22 отсто акции во градежната компанија “Бетон“. Јорданов е сопственик на 21,3 од акциите и во РЖ „Интер трансшпед“, „Макстил“, пак, поседува 21,37 отсто од акциите на РЖ „Економика“, додека „Репро уан лимитед“ поседува 80,96 во РЖ КПОР. Неговото семејство е сопственик на клиниката „Ремедика“ и на дневниот весник „Нова ...
| | веќе видена

Но, дали знаевте дека постојат некои работи што можат да ве прават несреќни, а притоа можеби и не забележувате? Погледнете ја оваа листа од 10 предмети кои повеќето ги имаат во својот дом, но тие не носат ништо позитивно со себе. 1. Премногу детски цртежи Не дека не ви се допаѓаат и не ја цените работата на вашите деца, но сепак, просторот на фрижидерот и ѕидовите е ограничен. Подобро е да ги соберете сите цртежи на едно место и да ги направите во вид колекција која ќе ја разгледувате вие и вашето дете во слободното време. 2. Бонбони од свадби и крштевки Секако дека нема ништо лошо во нив, но доколку тие ја пренатрупуваат вашата фиока, тогаш потребно е да ги отстраните. 3. Книги што сте ги прочитале, но не ви се допаѓаат Не мора да ги фрлите, но слободно можете да ги подарите некому или пак да ги однесете во локалната библиотека. 4. Премногу производи за убавина Доколку имате премногу кармини и шминки и некои од нив се многу стари, одвојте време за да го проверите нивниот рок на истекување и оставете ги само ...
| | веќе видена

next