Страшни фотографии од поплавите во Стајковци


17 копии
2 копии

Албанија под вода. Властите ја испрати војската во евакуцаија на поплавеното население низ земјата. Во ова невреме загинаа три лица, соопштуваат тамошните ...
| | веќе видена | слични

Соседна Албанијасе соочува со сериозни проблеми поради обилните врнежи од дожд, поради кои најголем дел од државата е под вода. Според медиумите, единствен ...
| | веќе видена | слични

Три лица го загубија животот во невремето што синоќа ја зафати Алнбанија. Обилните врнежи од дожд речиси целосно ги поплавија сите населени места, освен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата во сојузната држава Илиноис приведе лице од интерес во врска со пукањето за време на вчерашна парада за Денот на независноста. Роберт Е. Кримо ...
сите 117 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 398 | | | веќе видена

Левица има план Б, велат од партијата по синоќешните протести. „Си играте со погрешната генерација“, напиша лидерот на Левица, Димитар Апасиев. Апасиев повика ...
сите 202 | | | веќе видена

Тврдењето на Ковачевски и на Османи дека билатералниот протокол (историските и други прашања) не е поврзан со рамката (пристапниот процес) и дека тоа се два ...
сите 202 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи навести што ќе се случува откако бугарското малцинство ќе влезе во Уставот како што предвидува со францускиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Според мене Северна Македонија припаѓа во ЕУ, вашата иднина е со нас и заедно сме на почетокот на пробив, на започнувањето на преговорите. Одлуката за ова е ...
сите 144 | | | веќе видена

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција кажа дека францускиот предлог е неприфатлив за Македонија. -Предлогот кој владата на ...
сите 293 | | | веќе видена

Повеќе од две децении сум во вашите домови на фреквенцијата на македонската телевизија, пренесувајќи ви ги случувањата од Македонија и од светот. Јас како ...
сите 103 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Страшни фотографии од поплавите во Стајковци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: