Се очекува во текот на денот да биде донесена во Основниот суд Скопје каде што треба да биде изведена пред судија на претходна постапка кој треба да одлучи по ...
сите 521 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Љубомир Јовески одговарајќи на прашање рече дека согласно Законот сo кој е основано СЈО се уште има мандат и доколку Јавниот обвинител кој ...
сите 486 | | | веќе видена

„Можеби се работи за друго Обвинителство, за друг случај. Од Обвинителството за организиран криминал нема таков налог“, изјави Рускоска на прес-конференцијата ...
сите 462 | | | веќе видена

Акцијата ќе се одвива под кодното име „Сотрење“, а ќе се користи најмодерно оружје, вклучувајќи оклопни возила, тенкови, снајпери и хелихоптери „Апачи“.
сите 24 | | | веќе видена

„Јавниот обвинител е осомничен за злоупотреба на службената должност, за што Обвинителството ќе предложи притвор“, изјави на прес-конференција, Љубомир ...
сите 938 | | | веќе видена

„Рангирањето на Шангајската листа започнало во 2003 година. До денес никогаш наш универзитет не бил во првите 400. Никогаш! Чему дезинформацијава?“, реплицира ...
сите 30 | | | веќе видена

Земјоделците и производството на храна се наш приоритет! Ги зголемуваме приходите кај земјоделците со растот на откупната цена на земјоделските производи. ...
сите 25 | | | веќе видена

До крајот на годината Министерството планира да отвори уште неколку специјализирани сервиси за жртви на семејно насилство, во повеќе региони низ државата. ...
сите 32 | | | веќе видена

Време е за уште еден квиз на англиски јазик - кажете ни кој е точниот одговор! За повеќе материјали за вежбање, посетете ја веб-страницата LearnEnglish: ...
сите 5 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Себастијан Курц се поклони на туѓо знаме, американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис слета на „метла“ на скопскиот аеродром, бели одела ...
сите 16 | | | веќе видена

Макрадули разговараше со жителите за последните измени на Законот за виното, за реализација на мерката зелена нафта и за последните одлуки на денешната седница ...
сите 22 | | | веќе видена

Денеска ги посетивме Карпош, Сопиште, Могила, Македонска Каменица, Македонски Брод и Тимјаник. СДСМ останува да биде на страната на интересите на граѓаните и ...
сите 23 | | | веќе видена

Денеска во Македонска Каменица разговаравме за политиките кои носат повеќе пари кај граѓаните но слушавме и за нивните потреби и идеи. Како одговорна партија ...
сите 12 | | | веќе видена

next