Трошоците за користење на инвертерите за домаќинствата се пониски од огревното дрво, а топлинскиот комфор е далеку поголем. Клучно е дека на овој начин ...
сите 33 | | | веќе видена

Лоши вести од Кањижа. Последните два натпревари, денес со Нексе и утре со Партизан, Металург ќе ги одигра без првите голмани Дупјачанец (истегнал лигамент) и ...
сите 11 | | | веќе видена

Лоши вести од Кањижа. Последните два натпревари, денес со Нексе и утре со Партизан, Металург ќе ги одигра без првите голмани Дупјачанец (истегнал лигамент) и ...
сите 11 | | | веќе видена

Сега, веднаш треба да се најде решение за вршител на должност на СЈО како времено решение, а потоа верувам дека сите политички партии можеме да најдеме ...
сите 388 | | | веќе видена

Бевме на увид на гасоводот Неготино - Прилеп - Битола, кој е дел од националниот проект за гасификација. Досега се завршени 70% од градежните работи, а ...
сите 56 | | | веќе видена

Ќе ја тужам “Република” за нејзините лаги, затоа што реакции до нив се непотребни и залудни. Сите знаеме дека, со секој од своите непотпишани текстови, си ...
сите 66 | | | веќе видена

Билјана Ивановска, Претседателка на ДКСК, за транспарентноста и одговорноста во борбата против корупцијата (1 дел) ПРОЧИТАЈТЕ, ПОГЛЕДАЈТЕ, КОМЕНТИРАЈТЕ, ...
сите 26 | | | веќе видена

Набавката на новите автобуси на гас е сериозен придонес за намалување на аерозагадувањето и грижата за здрава животна средина. Нека ве служат со добро новите ...
сите 60 | | | веќе видена

Барам веднаш "Република" да ја повлече ноторната лага дека сум вмешан во случајот "Рекет" и да ми се извини за одвратната инсинуација во текстот чиј сам наслов ...
сите 417 | | | веќе видена

Објавувањето на нелегално добиени документи од истрагата за предметот „Рекет“, кои освен како моментална сензација, не придонесуваат во остварување на каква и ...
сите 390 | | | веќе видена

За да ја прославиме 30-годишнината од раѓањето на глобалната мрежа во март, ја започнавме #AnyoneAnywhere глобалната сезона со која разгледуваме како овој изум ...
сите 2 | | | веќе видена

Пишува: Мирјана Најчевска Институциите не постојат заради луѓето во нив, ниту пак престануваат да постојат заради тоа што некој од било која причина ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Вилма Рускоска знаела многу за криминалот во Рекет уште од 2.Мај, но превземала малку. Ако не знаете зошто, прашајте ги судијката Димишкова, Зоран Заев, ...
сите 205 | | | веќе видена

Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска, придружувана од градоначалникот на Општина Гази Баба денеска беше на маалска средба со граѓаните на населеното место ...
сите 212 | | | веќе видена

Овојпат, се работи за тврдење на Курир дека: „Карактеристично во новото уверение е тоа што не постои македонско државјанство…“ и тоа веднаш под фотографијата ...
сите 25 | | | веќе видена

next