Денес седница на владата со убава вест: од септември повисоки плати за 5 отсто во основното, средното и високото образование, како и во научните институции. ...
сите 130 | | | веќе видена

Со оваа одлука Владата дополнително го задолжи министерот за образование и наука да изготви решение за новите коефициенти за покачување на платите и кај ...
сите 86 | | | веќе видена

Со новиот МНР на Данска Јепе Кофод, за македонско-данските билатерални односи, за надворешно-политичките успеси, за реформите, за демократскиот пресврт, за ...
сите 10 | | | веќе видена

И на вториот контролен меч одигран во Скопје ракометарите на Вардар триумфираа, овјпат против АЕК со 31-24 (14-11). Грчкиот тим допатува како победник на ...
сите 43 | | | веќе видена

Вашиот ЦИВИЛ веќе подолго време прибира пријави за говор на омраза. Доколку сакате да ѝ помогнете на вашата организација да има подобар преглед на бројните ...
сите 4 | | | веќе видена

Иницијативата #КрајЗаРасипништвото во нејзината онлајн верзија до сега ја потпишале над 2.500 луѓе. Ќе биде достапна за потпишување до почетокот на ...
сите 10 | | | веќе видена

Покрај зголемувањето на платите, парите ги насочуваме кон граѓаните преку субвенции, поврат на данок, намалување на данокот за парно греење и финансиска ...
| | веќе видена | слични

Покрај зголемувањето на платите, парите ги насочуваме кон граѓаните преку субвенции, поврат на данок, намалување на данокот за парно греење и финансиска ...
сите 88 | | | веќе видена

Прв дел од ексклузивниот настап на д-р Бранимир Јовановиќ, поранешен советник на екс-министерот Тевдовски, кој говори за одговорноста, ветеното и ...
сите 32 | | | веќе видена

Според официјалните податоци, просечната плата во јуни оваа година изнесува 25.205 денари, што е за 4,1 отсто повисока од просечната плата исплатена во јуни ...
сите 99 | | | веќе видена

Владата преку реализираниот јавен повик на Програмата за намалување на аерозагадувањето за 2019 година, за Општина Битола издвои над 5 милиони, поточно ...
сите 84 | | | веќе видена

Средба со Вибеке Пастернак Јоргенсен, советничката на данскиот премиер за европски прашања и нејзиниот тим: За реформите, за демократскиот пресврт, за решавање ...
сите 18 | | | веќе видена

Дали имате прашања во врска со ИЕЛТС тестот, но не сте сигурни кого да прашате? Придружете се на нашиот вебинар кој ќе се одржи денес 14.30 и прашајте го ...
сите 2 | | | веќе видена

Работен состанок на генералиот скеретар на СДСМ, Ljupcho Nikolovski, со членовите и раководството на СДСМ Шуто Оризари. Разговараме за сработеното но и за она ...
сите 8 | | | веќе видена

Со присутните граѓани, Мирчевски попладнево разговараше за досегашните реформи и мерки кои ги направи Владата предводена од СДСМ во повеќе сектори и ...
сите 104 | | | веќе видена

next