Генералниот секрeтар на СДСМ, Љупчо Николовски и директорот на Центарот за анализи и истражување на СДСМ, Мартин Попов, денеска се сретнаа со Овен Паун, ...
сите 20 | | | веќе видена

Тим на ЦИВИЛ денеска ги посети општините Неготино и Кавадарци каде пред граѓанките и граѓаните го претстави проектот Зелена иднина. На инфо-штандовите ...
сите 31 | | | веќе видена

„Боки 13 ќе биде повикан кога ќе проценам дека треба. Сега не“; изјави таа по присуството на седницата Советот на јавни обвинители каде се разгледуваа ...
сите 398 | | | веќе видена

Ако не се обезбеди двотретинско мнозинство за законот за обвинителство, мнозинството спас за СЈО ќе бара преку измени на Заканот за совет на обвинители кој се ...
сите 405 | | | веќе видена

За поздравување е иницијативата за регистар на професионални онлајн медиуми со кој ќе и се посочи на јавноста кои портали ги исполнуваат критериумите да бидат ...
сите 17 | | | веќе видена

Во ова време кога имаме силна деградација на системот на вредности во општеството мислам дека е многу важно како ќе се однесуваат граѓанските организации во ...
сите 34 | | | веќе видена

Тим на ЦИВИЛ денеска ги посети општините Градско и Росоман каде пред граѓанките и граѓаните го претстави проектот „Зелена иднина“. На инфо-штандовите ...
сите 36 | | | веќе видена

Пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Проблемот настанува кога ќе се обидеме да погледнеме зад тешките завеси на помошта од Москва. Што и кого финансира Кремљ? Тие ...
сите 34 | | | веќе видена

Во Советот на јавни обвинители денеска дојде шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска која се очекува пред членовите на ...
сите 424 | | | веќе видена

На инфо-штандовите граѓан(к)ите имаа можност да ги изнесат своите ставови за социјална правда, зелените вредности и антинацонализмот. Во директна ...
сите 35 | | | веќе видена

Средба за запознавање со новото одбранбено аташе на Германија Дирк Вебер и поздрав и благодарност за извонредната соработка до неговиот претходник, ...
сите 82 | | | веќе видена

Во пресрет на седницата, вчера состанок за законот во Собранието одржаа работните групи на власта и на опозицијата, но не беше постигнат напредок по спорните ...
сите 428 | | | веќе видена

Европскиот првак Вардар замина од пред СЦ „Јане Сандански“ кон аеродромот во Скопје на пат за Дамам, Саудиска Арабија. Експедицијата составена од 23 членови ...
сите 14 | | | веќе видена

Вечерва потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, присуствуваше на изборната конференција на која беше избрано новото раководство на ОО СДСМ Ѓорче Петров. ...
сите 10 | | | веќе видена

Колку добро ги познавате англиските идиоми? Напишете ни го вашиот одговор и ние ќе ви кажеме дали е точен! Доколку сакате да работите на вашиот вокабулар, ...
сите 6 | | | веќе видена

next