Цивил МК: „Рангирањето на Шангајската листа започнало во 2003 година. До денес никогаш наш универзитет не бил во првите 400. Никогаш! Чему дезинформацијава?“, ...

„Рангирањето на Шангајската листа започнало во 2003 година. До денес никогаш наш универзитет не бил во првите 400. Никогаш! Чему дезинформацијава?“, реплицира ...
| | веќе видена | слични

Текстот за едно убиство во Швајцарија, објавен на МИА (државна новинска агенција) повторно на површина ги исфрла двојните аршини со кои настапуваат медиумите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тим на ЦИВИЛ денеска ги посети општините Неготино и Кавадарци каде пред граѓанките и граѓаните го претстави проектот Зелена иднина. На инфо-штандовите ...
| | веќе видена | слични

Во ова време кога имаме силна деградација на системот на вредности во општеството мислам дека е многу важно како ќе се однесуваат граѓанските организации во ...
| | веќе видена | слични

Во Советот на јавни обвинители денеска дојде шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска која се очекува пред членовите на ...
| | веќе видена | слични

Последниот дел од обраќањето и дискусијата со Биљана Ивановска, претседателка на ДКСК, на семинарот на ЦИВИЛ „Транспарентност и одговорност во политичките ...
| | веќе видена | слични

„До оваа идеја за ваучери со попуст за патарини, ни е инспирација од новата „Групер“ министерка, и сфативме дека луѓето имаат потреба од попусти (оти немаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заев бил во дослух со екс шефицата на СЈО, обвини пред два дена пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски кога на прес конференција објави аудио снимка на ...
сите 273 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 342 | | | веќе видена

Граѓаните кои имаат патни документи од други држави, може да патуваат и да излегуваат од државата со тие пасоши, ова е содржината на телеграмата која од МВР ја ...
сите 184 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

1 Техничкиот премиер Оливер Спасовски се чуди како не може да се најде одговорен зошто снема обрасци за пасоши. И јас се чудам како можело да снема пасоши. А ...
сите 122 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 257 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цивил МК: „Рангирањето на Шангајската листа започнало во 2003 година. До денес никогаш наш универзитет не бил во првите 400. Никогаш! Чему дезинформацијава?“, ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: