Албанците покажаа дека знаат да изберат и пак ќе изберат, математички прецизно! пишува: Петрит Сарачини
сите 15 | | | веќе видена

Честитки за македонскиот шампион. Вардар го “сомле“ Пик Сегед и најверојатно обезбеди учество во Келн, бидејќи е тешко да се поверува дека Унгарците ќе имаат ...
сите 168 | | | веќе видена

-Ние градиме еден концепт, којшто се вика граѓанско општество, каде што сите имаме намера да бидеме еднакви, порача претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев ...
сите 18 | | | веќе видена

Пендаровски: Гордана Силјановска беше дел од режимот, како ќе се соочи со Шарената револуција?
сите 52 | | | веќе видена

Уште една добра вест за нашата земја. Белгискиот парламент ја почна постапката за ратификација на НАТО протоколот и како што твитна нашиот пријател Didier ...
сите 9 | | | веќе видена

Евроатлантските интеграциски процеси носат охрабрување, стабилност, безбедност и позитивни рефлексии за економски раст. Економскиот раст зависи од способноста ...
сите 28 | | | веќе видена

Отворен разговор со МНР на Холандија, Стеф Блок. Холандскиот приод кон процесот на пристапување - строго и фер - е од заемен интерес. Без строгост во ...
сите 33 | | | веќе видена

Во изминатиот период имавме серија на заеднички акции со неколку општини и цивилни институции, а денеска се вклучуваме во борбата против загадувањето кое е ...
сите 9 | | | веќе видена

Една од многу важните политики на НАТО во рамки на нашите одбранбени реформи е зголемување на соработката на армиските структури со државните, со локалните ...
сите 9 | | | веќе видена

Стево не бил и не е консензуален, но може да се рече дека е коалиционен кандидат на СДСМ, ДПА, ДУИ, Алтернатива, Амди Бајрам, Љубчо Георгиевски, Драгиша ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, вчеравечер присуствуваше на одбележувањето на 8-годишнината од формирањето на Иванов Школа за Лидери - ...
сите 3 | | | веќе видена

Повикувам на политичка и професионална одговорност на секој кој го узурпирал правото на граѓаните.Ќе има ред и поредок, изборите да бидат успешни, имаме ...
сите 159 | | | веќе видена

МЕТЛАТА НА АНТИКОРУПЦИСКА пишува радосно: Џабир Дерала (...) На списокот за борба против корупцијата јас веднаш би додал уште десетина институции (комплет) и ...
сите 4 | | | веќе видена

Пишува: Петрит Сарачини Не доликува на политиката и политичкото да се мешаат во духовното. Ама истото важи и обратно. Не смее и не треба верските лидери да се ...
сите 15 | | | веќе видена

Помина и првиот круг од овој изборен процес, онака како што помина, со сите недостатоци и недоследности кои, ете, веројатно сме ги наследиле од скандинавските ...
сите 5 | | | веќе видена

Сметки, покани за суд, полиција на врата, сѐ за некој што никогаш не сте го виделе, а живее под вашиот покрив. Фантом. Е, сега претерувате! Ситница! Мала ...
сите 3 | | | веќе видена

next