Цивил МК: „Катица Јанева пред да биде разрешена испратила барање за буџет за Специјалното јавно обвнителство и согласно законот, Министерството за финансии е ...


„Катица Јанева пред да биде разрешена испратила барање за буџет за Специјалното јавно обвнителство и согласно законот, Министерството за финансии е должно да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Правосудниот систем во Република Македонија е руиниран од рекетари и политички властодржци кои наредуваат како да бидат затварани и решавани судските случаеви, ...
| | веќе видена | слични

Рената Дескоска вчера јавно призна дека Вилма Русковска е под контрола на Зоран Заев. Дескоска вчера пред граѓаните на гостување во национална телевизија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вчерашната емисија „Само Вистина„ министерката за правда, Рената Дескоска изрази сомневање за тоа дали Катица Јанева самата ги пишувала писмата со кои се ...
| | веќе видена | слични

„Случајот со уставните измени е случај, ситуација каде што видовме дека се правеше амнестија на дел од лицата кои учествувале на некој начин ама не насилно. ...
| | веќе видена | слични

Министерката за правда проф. д-р Рената Дескоска, во интервју за „Макфакс“ откри нови детали за ветингот: Покрај тоа што ќе се испита имотната состојба на ...
| | веќе видена | слични

Министерката за правда во интервју за „ “ рече дека со идејата за проверката во правосудството нема да биде опфатено само испитување имот на судии и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вечерашното интервју на Канал 5 Телевизија, министерката за правда, Рената Дескоска, се согласи дека Законот за амнестија за 27 април се носел во насока за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи, синоќа на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 620 | | | веќе видена

-Најважно е внатрешната организација да ја направиш врз принципи каде што ќе го почитуваш секој поединец и нема да заборавиш кој ти помогнал и на каков начин. ...
сите 360 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, вели дека му дава безрезервна поддршка на неговиот партиски лидер Христијан Мицкоски, за избор за уште еден мандат ...
сите 233 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 207 | | | веќе видена

Идните пандемии би можеле да бидат посмртоносни од сегашната криза со Ковид-19, предупреди Сара Гилберт, професорка на Универзитетот Оксфорд и една од ...
сите 289 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цивил МК: „Катица Јанева пред да биде разрешена испратила барање за буџет за Специјалното јавно обвнителство и согласно законот, Министерството за финансии е ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: