Цивил МК: Целта на отвореното писмо беше да започне дискусија за работи за кои не разговараме

пишува: ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ Белешка од Редакцијата: Овој текст е објавен на Фејсбук во коментари на страницата на ЦИВИЛ, под објавениот текст од Дијана Тахири ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеник Павле Богоевски ја продолжува вербалната војна против Димитар Апасиев новиот пратеник и еден од лидерите на Левица. "Димче се налутил дека ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеник од редовите на СДСМ, Павле Богоевски реагираше по повиците од СДСМ и плејада поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски да се повлече ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи, синоќа на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 620 | | | веќе видена

„Сакам да верувам дека трката за лидер на СДСМ почнува од 0:0, право на Заев е да каже што мисли, но на крајот се надевам ќе подаде рака на победникот. Секаде ...
сите 368 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

За да не запрат тенедерите и богатењето на кланот на власт, Зоран Заев ја стави и својата партија во заложништво. Спремен е да прифати се што ќе му се стави на ...
сите 283 | | | веќе видена

Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфекторлогот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има броз ширење на омикрон сојот на ...
сите 642 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 193 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цивил МК: Целта на отвореното писмо беше да започне дискусија за работи за кои не разговараме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: