-Живееме во време на лажни вести, во време на една стара политичка пропаганда која не убедува дека на 30 септември, нема да гласаме за тоа што сите мислиме ...
сите 63 | | | веќе видена

Шекеринска во Аеродром: Ве повикувам да се сплотиме, не постои поголема лојалност од лојалноста кон својата замја и поголема одговорност од одговорноста кон ...
сите 31 | | | веќе видена

Добредојде за германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин која вечерва пристигна во Македонија. Ова е прва посета на германски министер за одбрана на ...
сите 56 | | | веќе видена

Вечерашната трибина во Аеродром беше отворена, директна, со одговори на сите прашања, како што доликува на слободна и демократска земја која чекори кон ...
сите 31 | | | веќе видена

Единствен начин да ги задржиме и вратиме младите дома е Македонија да ја приближиме до европскиот стандард. 30 септември е клучот со кој ќе го отклучиме тој ...
сите 2 | | | веќе видена

- Поддршката од ЕУ за Македонија изнесува 90 милиони евра годишно, односно секој ден се издвојуваат по 260 илјади евра за поддршка во инфраструктурата, ...
сите 43 | | | веќе видена

ЦИВИЛ денеска во попладневните часови постави инфо-штанд во центарот на Прилеп каде граѓаните имаа можност да ги напишат своите мислења и ставови во врска со ...
сите 29 | | | веќе видена

Сонувавме за земја која ќе биде рамо до рамо со сите модерни и развиени демократски земји. Сонувавме 27 години и еве нѐ денеска, исправени пред остварување на ...
сите 6 | | | веќе видена

Тим на ЦИВИЛ беше во посета на општините Битола и Могила каде постави инфо-штандови на кои граѓанките и граѓаните имаа можност да ги напишат своите пораки во ...
сите 29 | | | веќе видена

Успехот во управувањето со миграциите во голема мера зависи токму од успешноста на истовременото справување со овие предизвици. Од оваа дистанца, сметам дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Гласам значи постојам е мотото на средбите со граѓанките и граѓаните низ цела Македонија. Денеска, тимот на ЦИВИЛ беше на средба со повеќе повозрасни граѓанки ...
сите 29 | | | веќе видена

Амбасадорката на Австралија Рут Стјуарт ја пренесе поддршката на нејзината земја за позитивните процеси во Македонија. Се согласивме дека соработката меѓу ...
сите 64 | | | веќе видена

Уставниот суд ја отфрли иницијативата за оценување на уставноста и законитоста на Одлуката за распишување на референдум, поднесена од политичката партија ...
сите 195 | | | веќе видена

next