Социјалдемократскиот сојуз на Македонија им честита на сите граѓани, со денешното усвојување на уставните измени, се испиша ново, историско поглавје, се заврте ...
сите 30 | | | веќе видена

Го направивме невозможното, докажувајќи дека чудата се можни. Во тешки околности, го решивме најголемиот проблем од независноста, што Македонија упорно ја ...
сите 50 | | | веќе видена

Засекогаш ќе остане запаметено: Мицкоски, Груевски, Бачев и Иванов работеа против граѓаните и против ЕУ и НАТО, но не успеаја! Победи сигурната иднина ...
сите 238 | | | веќе видена

Им честитам на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност за уставните измени со којашто заедно ги отворивме вратите на НАТО и ЕУ за Република ...
сите 26 | | | веќе видена

Македонија го изоде најдолгиот пат за најкратко време. Тој пат не беше лесен ни за нас, а ниту за вас почитувани граѓани. Предизвиците пред кои нашата ...
сите 47 | | | веќе видена

Пишува: Синиша Станковиќ Текстот е дел од публикацијата „Губење на идентитетот или…?“ од истоимениот проект на ЦИВИЛ во соработка со Фондацијата Хајрих Бел.
сите 22 | | | веќе видена

Пишува Војо Цветановски Текстот е дел од публикацијата „Губење на идентитетот или…?“ од истоимениот проект на ЦИВИЛ во соработка со Фондацијата Хајрих Бел.
сите 22 | | | веќе видена

„Комитите“ со говор на омраза и навредливи пораки го одбележаа „Бадник“ (Коледе), со тоа што на ѕидот на една продавница во населбата Маџари напишаа: „Свинско ...
сите 3 | | | веќе видена

Да ги кренеме главите, да се издигнеме над нашите делби и поделби за да гледаме како гордо се вее нашето знаме пред НАТО во Брисел. Пред нас се белите листови ...
сите 3 | | | веќе видена

Честитки за првата победа на нашите ракометари на Светското првенство во ракомет. Ви благодариме за добрата игра и ви посакуваме успесите на мундијалот да ...
сите 7 | | | веќе видена

Пишува: Катерина Колозовоа Текстот е дел од публикацијата „Губење на идентитетот или…?“ од истоимениот проект на ЦИВИЛ во соработка со Фондацијата Хајрих Бел.
сите 22 | | | веќе видена

Мене ми е дегутантно да слушам од еден лидер на политичка партија да потценува една институција и да потценува полициски службеници кои што работат за нашата ...
сите 42 | | | веќе видена

next