Планирате да полагате ИЕЛТС? Пријавете се на нашиот бесплатен онлајн курс и нашите експерти за англиски ќе Ви помогнат да го добиете потребниот резултат!
сите 5 | | | веќе видена

Заврши пријателскиот натпревар Вардар - Александрија 2:3 (0:1). Стрелци за нашиот тим беа Мицевски во 53. минута кога намали на 1:2, а Лира во 67. минута ...
сите 15 | | | веќе видена

Патот кон пристапните преговори со ЕУ и кон градење вистинска европска демократија е полесен кога имаме поддршка од нашите пријатели од Европа. Благодарам за ...
сите 7 | | | веќе видена

Со втората инвестициска фаза на фабриката Костал во Охрид, планирани се инвестиции од 24 милиони евра и дополнителни 200 вработувања до крајот на 2021 година. ...
сите 23 | | | веќе видена

Преку државната социјална пензија помагаме на најранливите категории на граѓани со 40% од просечната пензија. Социјалната помош ја зголемивме за 300% и со тоа ...
сите 9 | | | веќе видена

Нетфликс, Ејч-Би-О и други создаваат се поквалитетна содржина, па сме сведоци на нова ера во телевизијата. Но, како влијае ова на културната средина? ...
сите 2 | | | веќе видена

Нема зијан за државата ако најде безброј алатки како да ги враќа парите назад кон граѓаните, затоа што тие ги трошат парите, ги плаќаат сметките, даноците, ...
сите 6 | | | веќе видена

Учество на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на Европската унија и земјите-кандидати во Букурешт и билатерални средби ...
сите 30 | | | веќе видена

Емотивен и решителен одговор на премиерот Заев на поплаките на граѓанка од Охрид за хаосот во катастарот, во рамките на серијата трибини „Силна економија - ...
сите 19 | | | веќе видена

Постои волја од Владата, ЕЛЕМ и ЕВН да избришеме долгови за струја во вкупен износ од 110 милиони евра на 200.000 граѓани и семејства. Сите мерки коишто ги ...
сите 85 | | | веќе видена

Постои волја од Владата, ЕЛЕМ и ЕВН да избришеме долгови за струја во вкупен износ од 110 милиони евра на 200.000 граѓани и семејства. Сите мерки коишто ги ...
сите 85 | | | веќе видена

„Некој сака да дигне прашина, да создаде магла, да ја замати водата или нешто слично. Не можам да замислам друга цел на едно вакво постапување, освен заштита ...
сите 2 | | | веќе видена

Опасностите од пожарите несомнено колку што ја наметнуваат потребата од поефикасно превентивно делување, во уште поголема мера ја наметнуваат и потребата од ...
сите 19 | | | веќе видена

Од САД ни дојде во посета генерал Кристофер Каволи, командант на Копнената војска на САД за Европа. Убава можност да направиме резиме на досегашната соработка ...
сите 64 | | | веќе видена

Оваа обука со тематски наслов “Потекло на пожар - несреќен случај или кривично дело“ ги обединува институциите надлежни за справувањето со пожарите токму во ...
сите 31 | | | веќе видена

next