Цивил МК: Здружените граѓански организации и иницијативи по средбата со Пендаровски: Ако во најкраток рок нема конкретни резултати ќе повикаме на граѓанска ...

2 копии

Здружените граѓански организации и иницијативи по средбата со Пендаровски: Ако во најкраток рок нема конкретни резултати ќе повикаме на граѓанска непослушност
| | веќе видена | слични
3 копии

Вкупно 18 граѓански организации што делуваат во областа на животната средина и заштитата на човековите права денеска потпишаа меморандум за соработка со цел ...
| | веќе видена | слични

Сите спорови се водени против големи индустриски погони. „Југохром“, Макстил и Топилницата „Злетово“ се дел од фабриките против кои е донесена пресуда. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓански организации што делуваат во областа на животната средина и заштитата на човековите права се обединуваат во национална коалиција која денеска ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Државата одобри десетици концесии за мали хидроелектрани на Шар Планина и покрај тоа што во тек е процес за нејзино прогласување за национален парк, кој според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Над 25.000 наши граѓани починале прерано изминативе осум години поради загадениот воздух кој го дишеме, институциите не ни функционираат, живееме со затворени ...
| | веќе видена | слични

Над 25,000 наши граѓани починале прерано изминативе осум години поради загадениов воздух кој го дишеме, институциите не ни функционираат, полицијата затајува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи, синоќа на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 620 | | | веќе видена

-Најважно е внатрешната организација да ја направиш врз принципи каде што ќе го почитуваш секој поединец и нема да заборавиш кој ти помогнал и на каков начин. ...
сите 360 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, вели дека му дава безрезервна поддршка на неговиот партиски лидер Христијан Мицкоски, за избор за уште еден мандат ...
сите 233 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 207 | | | веќе видена

Идните пандемии би можеле да бидат посмртоносни од сегашната криза со Ковид-19, предупреди Сара Гилберт, професорка на Универзитетот Оксфорд и една од ...
сите 289 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цивил МК: Здружените граѓански организации и иницијативи по средбата со Пендаровски: Ако во најкраток рок нема конкретни резултати ќе повикаме на граѓанска ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: